FANDOM


RTTEGothi5.PNG
Laska Gothi - przedmiot należący do Gothi.

Wygląd

Laska jest w całości wykonana z drewna, przywiązane są do niej również białe muszle, prawdopodobnie pełnią one jedynie rolę ozdoby. Przedmiot ten jest dość wąski i długi, na jednym z jego końców wyrzeźbiona jest smocza głowa z rogami, oraz żółtymi szpikulcami, kształtem przypominającymi te posiadane przez Zębirogi, czy też Szponiaki.

Znaczenie

Hipnoza laską.png
Służy ona Gothi do podpierania się w czasie chodzenia oraz do porozumiewania się z innymi wikingami poprzez pisanie na piasku. Staruszka dość często wykorzystuje ją do obrony, czy też do karania kogoś np. Pyskacza, gdy ten pomylił się podczas odczytywania jej pisma co zrobił w odcinku Smocze Oko pana tuczy (część 2)

W odcinku Wiking, co się zowie widzimy jak Gothi wykorzystuje ją do zahipnotyzowania Śledzika.

Historia

Laska Gothi wielokrotnie pojawiała się w filmach Jak wytresować smoka oraz Jak wytresować smoka 2.

Równie często widywana była w serialu Jeźdźcy smoków, jednak dopiero w trzecim sezonie odegrała ważniejszą rolę.

To właśnie dzięki Gothi i jej lasce w odcinku Smocze Oko pana tuczy (część 2), jeźdźcy zdobyli ząb Mroziczorta, niezbędny do odblokowania Smoczego Oka.

Laska została również użyta w odcinku Wiking, co się zowie do zahipnotyzowania Śledzika. Który po przebudzeniu, połamał ów przedmiot i zrzucił z klifu, przez co Gothi nie mogła ponownie zahipnotyzować chłopaka.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki