FANDOM


Drago podczas bitwy Jak Wytresować Smoka 2.png

Drago z laską

Laska Drago - przedmiot należący do Drago Krwawdonia.

Wygląd

Laska jest wykonana z drewna, kości oraz metalu. Jest wąska, długa (kształtem przypomina włócznię) i posiada dwa, zagięte końce. Na jednym z nich znajduje się harpun, tak ostry, że może wbić się w kieł Oszołomostracha.

Znaczenie

Laska ta służyła Drago Krwawdoniowi do panowania nad Oszołomostrachem. Machając nią i zataczając kręgi, jednocześnie wydając agresywne wrzaski, mężczyzna przywoływał Alfę, a także onieśmielał i unieszkodliwiał inne smoki (na przykład Hakokła). 

Historia

Jak wytresować smoka 2

Przedmiot nieustannie towarzyszy Drago Krwawdoniowi. Kiedy Eret przybywa do niego ze smokami jeźdźców z Berk, wymachiwaniem laską i wrzaskami mężczyzna zmusza do poddania się Hakokła. Płynąc swoim statkiem ciągniętym przez Oszołomostracha, uderzał laską w łańcuch, każąc smokowi płynąć szybciej. Później, podczas bitwy pod Smoczym Sanktuarium, laską kazał Oszołomostrachowi zmusić Szczerbatka do zaatakowania Czkawki. W ostatecznej walce o obronę Berk Drago stracił swoją laskę, gdy spadł z wielkiego smoka, by następnie znów ją złapać i z jej pomocą wspiąć się po kle na głowę Oszołomostracha. 

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki