FANDOM


Poprzedni odcinek
Kto pod kim dołki kopie (część 1)
Kto pod kim dołki kopie (część 2) Następny odcinek
Odkrycia chodzą parami

Kto pod kim dołki kopie (część 2) (ang. Have Dragon Will Travel (Part 2)) - jedenasty odcinek trzeciego sezonu serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera w USA odbyła się 26 czerwca 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 29 lutego 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Jeźdźcy za wszelką cenę próbują powstrzymać Heatherę przed zemstą na Dagurze. Tymczasem Czkawka przy pomocy ojca odkrywa szokującą prawdę o pochodzeniu dziewczyny.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)
Czkawka ratuje Heatherę złapaną przez Dagura, choć jest to utrudnione zastosowaniem przez berserka łańcuchów odpornych na smoczy ogień. Dziewczyna chce nadal spróbować ataku, jednak Czkawka przekonuje ją, by tego zaniechała. Jeźdźcy razem odlatują, a po drodze Heathera opowiada Czkawce część swojej historii - okazuje się, że tak naprawdę została adoptowana w młodym wieku.

Po powrocie na Koniec Świata Heathera próbuje na nowo odnaleźć się wśród jeźdźców. Szczególnie pomaga jej w tym Astrid, która jest w stanie prowadzić z przyjaciółką niezobowiązujące rozmowy o broni czy o facetach.

Przyjaciółki razem udają się do dawnego obozowiska Heathery, gdzie spotykają Johanna Kupczego. Kupiec bardzo martwił się o Heatherę, gdyż zastał obóz opuszczony. W trakcie rozmowy, Johann wyjawia, że zdołał odkryć cel Dagura.

Tymczasem Czkawka na Końcu Świata zainteresował się rogiem Heathery. Po dokładnych oględzinach zauważył na nim pieczęć swojego ojca. By to wyjaśnić udał się na Berk. Wódz był zajęty skargami mieszkańców, ale chętnie omówił z synem sprawę rogu.

Heathera i Astrid wróciły na Koniec Świata. Jeźdźcy zdecydowali się (nie bez oporów) wesprzeć czarnowłosą dziewczynę w rozprawie z Dagurem, jednak pod warunkiem że będzie to misja pojmania Berserka, nie zabicia. Wyruszając, Astrid zostawia mapę z celem Dagura w widocznym miejscu, tak by Czkawka mógł za nimi podążyć, gdy wróci.

Jeźdźcy lokalizują i atakują flotę Dagura. Sączysmark, Śledzik i Bliźniaki odwracają uwagę załóg, a Astrid i Heathera po cichu dostają się na pokład okrętu Dagura, obezwładniając jego załogę i wiążąc samego Dagura. Heatheta zmienia zdanie i chce zabić berserka, jednak przeszkadza jej w tym Czkawka, przynosząc zaskakującą wieść - róg Heathery był prezentem, jaki Stoick podarował Oswaldowi Zgodnopysznemu z okazji urodzin jego drugiego dziecka. To Heathera była tym dzieckiem, zatem Dagur jest jej bratem. Dziewczyna nie decyduje się zabić brata, zamiast tego wycofuje się razem z jeźdźcami.

Ostatecznie Heathera opuszcza Koniec Świata i udaje się na dalszą tułaczkę.
Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Kto pod kim dołki kopie (część 2) (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.