Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Krzykozgon

1663strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze566 Udostępnij
Artykuł
Kamienna klasa box.png Krzykozgon
Screaming death.png
Informacje podstawowe
Klasa kamienna klasa
Typ ognia kule ognia
Tresura tak
Sposób tresury nieznany
Wygląd
Barwa biała, z czerwoną końcówką ogona i niektórych kolców na głowie
Główne cechy wężowe ciało,
ogromna paszcza,
czerwone oczy,
liczne kolce
Rozpiętość skrzydeł 3 metry
Długość ciała 15 metrów
Waga 1,1 tony
Krzykozgon rozmiar.png
Ryk
Krzykozgon.ogg
Statystyki
Stats icon attack.png Atak 16
Stats icon speed.png Szybkość 8
Stats icon armor.png Obrona 20
Stats icon fire.png Moc ognia 10
Stats icon shot.png Liczba splunięć 2
Stats icon venom.png Trucizna 10
Stats icon jaw.png Zacisk szczęk 11
Stats icon stealth.png Spryt 14

Krzykozgon (ang. Screaming Death) — wielki smok będący zmutowaną wersją Szeptozgona, przedstawiciel kamiennej klasy. Pojawia się w serialu Jeźdźcy smoków. Można go wytresować w grze School of Dragons.

Wygląd

Krzykozgon to wielka, zmutowana wersja Szeptozgona. Smok ten jest około trzech - czterech razy większy od swojego kuzyna. Ma masywne ciało, małe skrzydła i wielkie, czerwone oczy. Posiada po trzy rzędy zębów, które jednak nie obracają się, jak w przypadku Szeptozgona. Jego ciało składa się z dużej głowy przeistaczającej się w ogon, z którego wyrastają rzędy ostrych kolców. Zza głowy widoczne są niewielkie skrzydła, na tyle silne, aby unieść jego cielsko w powietrze. Za napęd służy ogon obracający się jak serpentyna.

Kolor skóry Krzykozgona jest w kolorze śniegu, czyli białym (można powiedzieć, że smok jest swoistym albinosem), aczkolwiek sama końcówka jego ogona jest barwy bladej czerwieni. Jak możemy zauważyć niektóre kolce na głowie Krzykozgona są koloru czerwonego (podobnie jak jego oczy) a na reszcie ciała są białe. W związku z tym, że jest to niezwykle rzadki gatunek, w innych barwach nie występują.

Zachowanie

Krzykozgon jest smokiem dominującym nad Szeptozgonami. Przypomina Czerwoną Śmierć, która była królową smoków niegdyś atakujących Berk. Z ich pomocą atakował wyspę. W ostatnim odcinku drugiego sezonu okazuje się, co było powodem tego zachowania - Krzykozgon cały czas szukał swojej matki, która była uwięziona na wyspie Albrechta Perfidnego (o czym smok nie mógł wiedzieć), lecz ostatecznie smok odnalazł matkę i odleciał.

Tresura

Krzykozgon nie został nigdy wytresowany, ale mimo jego agresywnego charakteru(jak u innych szeptozgonów) byłoby to możliwe, aczkolwiek bardzo trudne, zwłaszcza przed znalezieniem rodzicielki.

Moce i umiejętności

Krzyk

Smok wydaje głośny, przerażający dźwięk, który paraliżuje smoki, ale przyciąga Szeptozgony. Dlatego został nazwany Krzykozgonem.

Ogień

Moc Krzykozgona.png

Ogień Krzykozgona

Ogień Krzykozgona stanowią kule ognia. Mimo że limit strzałów tego smoka wynosi dwa strzały, za jednym splunięciem potrafi strzelić kilkunastoma ognistymi kulami. Ponadto, kiedy smok strzela, ogień wydostaje się również z tyłu jego głowy, zza "kołnierza".

Umiejętności bojowe

Będąc zmutowaną wersją Szeptozgona, Krzykozgon jest niezwykle wielki, silny, wytrzymały i potężny. Ma po trzy rzędy zębów, które jednak nie potrafią obracać się tak jak w przypadku zwykłego Szeptozgona. Nie ma jednak takich słabości co mniejszy kuzyn. Jest odporny na światło. Potrafi rzucać kolcami ze swojego ogona.

Etapy rozwoju

Jaja

1krzykus.png
Jajo smoka możemy zobaczyć jedynie w grze School of Dragons. Ma ono owalny kształt i jest białe w czerwone kropki, natomiast w serialu było wspomniane że jajo Krzykozgona jest całe czerwone. Z wyglądu przypomina jajo Szeptozgona, jednak jest od niego znacznie większe.

Siedlisko

Krzykozgon nie posiada określonego miejsca pobytu, wędruje po pobliskich wyspach. Berk zawsze atakuje znienacka. Prawdopodobnie, po odnalezieniu swojej matki, odleciał na wyspę Krzykozgona.

Słabości

 • Świecące obiekty przyciągają smoka (ale tylko wtedy, gdy jest jeszcze młody).

Symbol.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Historia

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

Chcąc zemsty na Wandalach, Albrecht Perfidny podłożył pod Berk jaja Szeptozgonów, by smoki zniszczyły wioskę. W odcinku Gronkielowe żelazo słudzy Albrechta oglądają jaja, które już zdążyły się wykluć. Zauważają jedno, wyraźnie większe od pozostałych, oraz szeroki tunel - zbyt szeroki na zwykłego Szeptozgona.

W odcinku Niespodzianki spod spodu, Czkawka wpada do wyschniętej studni i odkrywa, iż pod wyspą Berk kryje się jaskinia, w której leży mnóstwo skorup jaj smoków. Również zauważa jedno, większe od pozostałych. Kiedy napadają na niego Szeptozgony, Czkawka i Szczerbatek wydostają się na powierzchnię i po chwili z ziemi wyłania się Krzykozgon. Przyjaciele walczą z ogromnym smokiem, który w końcu uderza o skałę i łamie skrzydło. Wtedy trzy Szeptozgony pomagają mu dolecieć w bezpieczne miejsce, gdzie go karmią, by ich pan mógł odzyskać siły.

Po odzyskaniu sił, Krzykozgon wędrował z wyspy na wyspę, zatapiając je. Ostatecznie jednak został przepędzony przez jeźdźców przed dokonaniem większych tragedii. W ostatnim odcinku drugiego sezonu okazuje się, co było powodem jego postępowania - Krzykozgon cały czas szukał swojej matki - razem z rodzeństwem (Szeptozgonami) - z którą ostatecznie połączył się i odleciał. Po tym został wpisany do księgi.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Screem 3.JPG

Wielkość dorosłego Krzykozgona

Krzykozgon pojawia się w odcinku Noc łowców (część 2). Czkawka i Sączysmark próbują znaleźć sposób by uwolnić pozostałych jeźdźców z rąk Łowców i nie zostać trafionymi przez ich zatrute strzały. Czkawka wpada na pomysł by opancerzyć smoki łuskami Krzykozgona i dlatego udają się na jego wyspę.

Krzykozgon atakuje jeźdźców, gdyż zapomniał już jak mu pomogli. Udaje im się uciec. Wlatują do tunelu by zdobyć łuski, niestety wielkiemu smokowi udaje się ich odnaleźć. Jednak zanim doszło do walki przybywa na miejsce matka Krzykozgona, która nie zapomniała jeźdźców i odgania syna.

Po powrocie wikingom udaje się uszyć zbroje ze znalezionych łusek. Pomogły one w uwolnieniu reszty grupy.

W grach

Rise of Berk

Krzykozgon dodany został do gry 6 lipca 2015 roku. Jest on jednym z Legendarnych smoków. Można go zakupić za 150,000 run albo zdobyć dzięki wymianie kolekcji, do której przedmioty można zdobyć po ukończeniu określonych misji (trzeba posiadać minimum 2,200 wikingów oraz Oszołomostracha).

Posiadanie Krzykozgona daje nam następujące udogodnienia:

 • dostęp do misji, w których można zdobyć smoki z typu Wygnanych (Exiled);

Krzykozgon zamieszkuje tunel znajdujący się na wyspie Berk.

Screaming Death

Krzykozgon Rise of Berk.png

Rob.png
Niektóre dane mogą zmieniać się wraz z aktualizacjami gry
Typ legendarny
Poziom Szczerbatka dowolny
Dostępność zawsze
Główne siedlisko nie dotyczy
Czas poszukiwania jaja nie dotyczy
Czas wyklucia nie dotyczy
Cena RoB-runa.png 150,000


School of Dragons

Screaming Death

Skriming Did.png

Krzychu.png

BabySD.gif

1krzykus.png

Sod-gra.png
Cena Diamenty.png 1000
Czas wyklucia 12h
Szybkość 5.5
Zwrotność 9
Góra-dół 8.1
Przyspieszenie 2.9
Siła ognia 8.8
Liczba splunięć 14

Jajo Krzykozgona jest dostępne od 29 grudnia. Posiada animacje Szeptozgona. Podczas smoczych wyścigów nie można używać na nim tarczy, jeśli ją użyjemy zatrzyma ona naszego smoka.

Jego jajo wykluwa się 12 godzin, po opłacie 200 gemsów można go wykluć od razu.

Znane Krzykozgony

Ciekawostki

 • Krzykozgon jest pierwszym znanym smokiem, który jest podgatunkiem innego, drugim jest Hotburple.
 • Według notatek Borka Wielkiego, Krzykozgon wylęga się jedynie raz na sto lat.
 • W przeciwieństwie do Szeptozgonów, Krzykozgony przyciąga jasne i intensywne światło (lecz tylko w tedy gdy jest jeszcze młody).
 • Nazwa Krzykozgon została wymyślona przez Mieczyka, gdy usłyszał ryk smoka.
 • Jego krzyk dezorientuje większość smoków, ale przyciąga Szeptozgony.
 • Krzykozgon wydaje taki sam ryk, co Czerwona Śmierć.
 • Ma bardzo twarde łuski, które sprawiają że ataki zwykłych smoków nie robią mu dużej krzywdy.
 • Niszczył wyspy oraz atakował Berk w poszukiwaniu matki.
 • W odcinku Nieposkromiony apetyt niszczył wyspy, zmierzając do Berk. Co ciekawe, niszczył je w określonej kolejności, co może dowodzić jego inteligencji albo po prostu leciał cały czas na przód.
 • Inne Szeptozgony traktują Krzykozgona jak swojego króla.
 • Nie wiadomo jakie rozmiary osiąga dorosły osobnik zważając na to że Krzykozgon wykluty z jaj podłożonych pod Berk był dopiero młodym osobnikiem. Możliwe że dorosły Krzykozgon osiąga rozmiary Czerwonej Śmierci.
 • Ogień Krzykozgona przypomina wystrzały z karabinu maszynowego.
 • Jest trzecim największym smokiem jaki został poznany (pierwszym jest Oszołomostrach, a drugim Czerwona Śmierć).
 • Jest drugim smokiem Alfą jaki został poznany (pierwszym jest Czerwona Śmierć, a trzecim Oszołomostrach).

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa.png Czerwona ŚmierćEgg BiterFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmThunderpede
Klasa strachu.png Common RockstomperGruchotnikSnifflehunchSubmaripperŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa.png Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa.png Desert WraithGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOszołomostrachRaziprądRipwreckerSand WraithShellfireShockjawSliquifierSubmaripperTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa.png BawoleńForeverwingGnatochrupJaskiniowy RabuśMarazmorSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa.png MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne GobsuckerStingerNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Krzykozgon

 • mutacja krzykozgona

  14 wiadomości
  • kzykozgon jest szilniejszy i tyle nieznacze sie krzykozgon jest legendom
  • krzygozgon to potwur on nie morze evoluować!
 • Tresura krzykozgona

  10 wiadomości
  • Oczywiście pisać
  • Snajper88a napisał(a):Trzeba by jak Drago (JWS 2) który od małego smoka tresował Oszołomostracha od małego tresować Krzykozgona dr...

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki