FANDOM


Krucze Urwisko

Czkawka odnajduje Nocną Furię w Kruczym Urwisku

Krucze Urwisko (ang. Raven Point) — jedno z wielu miejsc znajdujących się na wyspie Berk. Znajduje się tuż za wioską, co doskonale widać na odręcznej mapie w zeszycie Czkawki. NIedaleko urwiska znajduje się zatoczka.

Krucze Urwisko pojawia się w filmie Jak wytresować smoka. Zostaje także wspomniane w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

HistoriaEdytuj

Jak wytresować smoka Edytuj

Krucze Urwisko zostało po raz pierwszy wspomniane na początku filmu, gdy Czkawka zestrzelił krążącą nad wyspą Berk Nocną Furię. Chłopak powiedział, że właśnie tutaj spadła bestia, lecz jego ojciec, Stoick Ważki, nie uwierzył mu, podobnie jak reszta plemienia.

Twierdza Berg i Krucze Urwisko

Widok na Krucze Urwisko (po prawej)

Chcąc udowodnić wszystkim, że zestrzelił smoka, Czkawka udał się na poszukiwania Kruczego Urwiska. Po wielu daremnych próbach udało mu się znaleźć owe miejsce, a w nim leżącą i skrępowaną linami Nocną Furię. Chłopak próbował zabić bestię, ale bezskutecznie. Zamiast tego uwolnił ją, a smok, strasząc Czkawkę, odleciał, jak się później okazało do zatoczki, z której nie mógł wydostać się, gdyż w wyniku upadku stracił część ogona.

W grze Rise of BerkEdytuj

OpisEdytuj

Nie wiemy, jak miejsce to wygląda w grze, ponieważ zostaje jedynie wspomniane w księdze smoków. Znaleźć w nim można wyłącznie jaja Zaduśnego Zdecha.

SmokiEdytuj

Znaleźć tu można wyłącznie jaja Zaduśnego Zdecha.

EksploracjaEdytuj

CiekawostkiEdytuj

  • Astrid lubi wyładowywać swoją wściekłość, ćwicząc na terenie Kruczego Urwiska, np. rzucaniem toporami w drzewa.

Zobacz teżEdytuj