FANDOM


Żniwiarz1

Widok z góry na Kosiarza

Kosiarz (ang. Reaper) - statek pojawiający się w pierwszym odcinku Na końcu świata.

Opis

Jest to opuszczony, zniszczony statek unoszący się na wodach Cmentarzyska Statków. Na podartym żaglu widoczna jest część herbu nieznanego klanu. Na górnym pokładzie znajdują się liczne klatki wykonane z materiału odpornego na smoczy ogień, jednak całe bogactwo statku skryte jest pod pokładem.

Każdy z jeźdźców smoków, eksplorujących łódź, znajduje tam coś dla siebie. W jednym z pomieszczeń ukryte są skarby w postaci diamentów i złotych przedmiotów. W innym pokoju leżą góry książek, map i zwojów, stanowiących skarbnicę wiedzy. Co ciekawe, na wielu z tych książek widać symbol Smoczego Podręcznika. W trzecim pomieszczeniu, oprócz złotych przedmiotów, w skrzyniach ukryte są włosy, należące prawdopodobnie do ważnych wikingów. W końcu, w gabinecie znalezionym przez Czkawkę, znajduje się Smocze Oko, przykryte ręką szkieletu. W pomieszczeniu tym znajdują się także zbroje oraz bardzo liczne smocze czaszki.

Warto zwrócić uwagę na napisy pojawiające się na ścianach statku. Na burcie znajduje się klinowy napis "reaper", czyli "kosiarz" - nazwa statku. W gabinecie ze Smoczym Okiem, obok klatki ze smoczą czaszką, znajdują się napisane pismem klinowym słowa "dragon masters", czyli "smoczy mistrzowie". Z kolei na klatce, w której Dagur Szalony więzi jeźdźców, znajduje się napis "over", czyli "koniec", a obok biegnącego Czkawki można odczytać słowo "reign", czyli "panować". 

Historia

Przeszłość

Nie wiadomo, do kogo statek w przeszłości należał. Napisy w piśmie klinowym sugerują, iż należał do plemienia, któremu zależało na pozbyciu się całej smoczej rasy - mogą o tym świadczyć także smocze księgi oraz Smocze Oko, w których gromadzona była wiedza na temat smoków, liczne smocze czaszki, a także sama nazwa statku - Kosiarz. Zgodnie z zapowiedzią twórców trzeciego sezonu serialu, statek oraz to, co się na nim znajduje, może być stopniem w stronę Drago Krwawdonia i w stronę ujawnienia grupy ludzi, którzy chcą pozbyć się wszystkich smoków.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Na pokład Kosiarza jeźdźcy trafiają już w pierwszym odcinku, Smocze Oko pana tuczy (część 1). Udają się na poszukiwania Dagura Szalonego i trafiają na pokład Kosiarza, gdzie odkrywają skarby, a Czkawka - Smocze Oko. Gdy bierze je do ręki, na statku uruchamiają się pułapki. Na drodze ucieczki Czkawce i Szczerbatkowi staje Dagur Szalony, który więzi jeźdźców i podstępem wykrada Smocze Oko.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki