FANDOM


Mainland

Zachodni fragment Kontynentu

Kontynent (ang. Mainland; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — jedyny stały ląd znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Archipelagu Barbarzyńskiego, w jego wschodniej części. Jednocześnie wyznacza on wschodnią granicę Archipelagu. Miejsce to pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Opis

Zgodnie z położeniem całego Archipelagu, które zostało określone jako półkula północna w okolicach Arktyki między Atlantykiem, Arktyką i Ameryką, można wnioskować, że znany z książek Kontynent stanowi część Europy.

W jego centralnej części znajduje się zatoka, otaczająca wyspę Berserk oraz Poczciwy Kraj. Na południu ląd porośnięty jest Płonącym Lasem (nazwanym tak prawdopodobnie dlatego, że żyją tam smoki ziejące ogniem), oprócz tego są tam Terytoria Niewolnicze Oprychów, w północnej części znajdują się Nawiedzone Mokradła, zaś pośrodku pasmo górskie, w którym najbardziej wyróżnia się Wściekła Góra

Historia

W książce How to Break a Dragon's Heart na jedną z plaż należących do Kontynentu trafia klan Kudłatych Chuliganów.

Wikingowie podróżują przez Kontynent w książce How to Steal a Dragon's Sword. Wspinają się na szczyt Wściekłej Góry, by dostać się do znajdującej się na jej szczycie Szkoły Bystrzaka.

Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki