FANDOM


Artykuł
Kingstail (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel gatunku Śmiertnik Zębacz należący do Sączyślina Jorgensona, który pojawia się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Smok ten, rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Jego łuski mają brązową barwę, z domieszką koloru niebieskiego na głowie, skrzydłach, łapach, grzbiecie i ogonie, posiada on również jaśniejsze podbrzusze i spód pyska.

Historia

Smok pojawia się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Drużyna Astrid, kiedy to Sączyślin oraz kilka innych osób bierze udział wraz ze swoimi smokami, w szkoleniu organizowanym w Smoczej Akademii przez Astrid.

Smok wraz ze swym właścicielem bierze również udział w walce przeciw flocie Dagura, atakującej Koniec Świata. Po bitwie Astrid mianuje nowych rekrutów pełnoprawnymi Jeźdźcami.

Ciekawostki

  • Choć oficjalnie jest samcem, nie posiada charakterystycznej dolnej szczęki zachodzącej na górną, co zostało ukazane jako cecha w Prezencie Nocnej Furii. Budowa jego ciała jest jednak masywniejsza niż u Wichury, co może świadczyć o jego płci.

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier