FANDOM


Kamień Serc (z ang. Heart Stone; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jeden z dziesięciu Insygniów Władcy Zachodniej Dziczy.

Opis

Jest to maleńki, czerwony klejnot, który - niestrzeżony - może bardzo łatwo się zgubić. Insygnium Władcy przechowywane jest więc w złotej bransolecie, kształtem przypominającej długiego smoka owijającego się wokół nadgarstka. Kamyk umieszczony jest w miejscu jednego z oczu figurki.

Kamień, wraz z dziewięcioma pozostałymi Insygniami, dają Władcy Zachodniej Dziczy pełną i prawdziwą władzę na całym Archipelagu Barbarzyńskim.

Historia

Kamień swego czasu należał do najstarszego znanego Władcy, Siwobrodego Upiora, który znajdował się w posiadaniu wszystkich Insygniów. Kiedy był już bliski śmierci, ukrył wszystkie Insygnia, w tym również Kamień.

Później Insygnium trafiło do rąk Potężnego Cwaniaka Bohatera lub Walhallaramy, bowiem oboje oni posiadali jeden cenny kamień. Jeden z nich znajdował się w złotej smoczej bransolecie, w której posiadaniu był Alvin Przechera. Kiedy Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci zdobył zarówno ozdobę, jak również drugi kamień, umieścił oba na miejscach oczu smoka i nosił aż do starości. (historia opowiedziana w książce How to Twist a Dragon's Tale).

Kiedy czarownica Ekscelina uświadomiła Czkawce, że posiada większość Insygniów, chłopak zrozumiał, że może być władcą. Jednak jego przeciwnik i rywal, Alvin, razem ze swoją matką zdemaskował Czkawkę jako Niewolnika, dzięki czemu sam mógł przejąć Insygnia i zostać władcą. W taki sposób Kamień dostał się w ręce Wygnańcy. (historia opowiedziana w książce How to Steal a Dragon's Sword).

Razem z pozostałymi Insygniami, Kamień niemal dostał się z powrotem w ręce Czkawki, jednak Alvin i jego wojownicy odzyskali zgubę. Dwa dni przed Dniem Ostatecznym udał się na Wyspę Jutra, by, posiadając wszystkie Insygnia, zostać oficjalnie ogłoszony Władcą Zachodniej Dziczy. (historia opowiedziana w książce How to Betray a Dragon's Hero).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki