FANDOM


Jednooki (ang. One Eye) — smok z gatunku Szablozębny Smok Jeździecki, występujący w książce How to Cheat a Dragon's Curse.

Wygląd

Smok ten pozbawiony jest jednego oka, które stracił podczas walki z innym smokiem, co jest jego cechą charakterystyczną (stąd też smok wziął swoje imię). Poza tym jest duży i silny, potrafi bardzo szybko biegać (podobnie jak pozostali przedstawiciele tego gatunku).

Z początku nieufnie podchodził do umiejącego rozmawiać w smoczym języku Czkawki, jednak niedługo przekonał się do niego i pomógł mu w jego misji.

Historia

Jednooki pojawia się w powieści How to Cheat a Dragon's Curse. Był jednym z kilku smoków zaprzęgowych, ciągnących młodych wikingów podczas przeprawy przez lodowe pustkowia. To także jedyny smok, z którym Czkawka nawiązał kontakt i, po dłuższym czasie, także współpracę. Pomógł mu dostać się do twierdzy Histeryków.

Zobacz też

Bohaterowie z książek
Smoki Cierpliwość, Niewinność i ArogancjaDrastykFioletowa ŚmierćJednookiKieł WodenaKillerKrzywy KiełMorski BałwanOgnista GlistaOsesekOspiakSrebrny SzponŚmiertelny CieńStraszna KrowaTraszkaWichuraFuriatZielona Śmierć
Wikingowie Alvin PrzecheraBabka NiedźwiadkaBigjobBiuściasta BertaBurek GłąbChinhildaCiemniakEggingardaExcellinorFluksGruby KonsulHalibut Straszliwa Czkawka DrugiHalibut Straszliwa Czkawka PierwszyHalibut Straszliwa Czkawka TrzeciKalmar StraszliwyKamikaziaKsiężniczka TantrumKurzajkaMorderczy SzaleniecNiedźwiadekOpPiąchaPotężny Cwaniak BohaterProfesor TłuczekPrzymuł NieułomekPyskacz GburSiwobrody UpiórSmark Świński RyjStary DziadSzef BerserkówSzkaradny BibliotekarzSłoick WielgiŚledzikTwardy Czerep JuniorWalhallaramaZadek PiwożłopZakręcony NorbertZbir Nieułomek

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki