FANDOM


Jaskolka

Jaskółka (ang. Swallow; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jedna z dużych wysp wchodzących w skład Archipelagu Barbarzyńskiego, wspomnianych w cyklu powieściowym Cressidy Cowell.

Położenie

Wyspa znajduje się w południowej części Archipelagu. Od zachodu sąsiaduje z Lochami Brutali, od północy z Histerią, zaś od wschodu - z Wodnym Krajem i Tajemnicą.

Opis

Jest to dość duża wyspa o nieregularnym kształcie, na południu układającą się w kształt podkowy. Obok niej znajdują się cztery mniejsze Jaskółcze Wysepki.

Mieszkańcy

Nie wiadomo, czy i jakie ludzkie plemię zamieszkuje wyspę. Żyją na niej smoki z gatunku Ślizgokłów.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohaterówMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliJaskółkaGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzaszkowcówGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaZatoka Złamanego SercaPłonący LasBursztynowe Ziemie NiewolniczeKontynentSzkoła BystrzakaWąwóz Burzy ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu