FANDOM


Jagody2

Sączysmark zjada jagody

Jagody o nieznanej nazwie są niepozornymi, trującymi owocami rosnącymi na wyspie Łupieżców. Pojawiają się, w pierwszym sezonie serialu.

Istnieją dwa typy jagód. Jeden o nieokreślonej nazwie gatunkowej jest szkodliwy dla ludzi, zaś drugi, znany pod nazwą smoczych jagód, są znane za sprawą Gruchotnika. Ich zapach jest jedynym, których smok ten nie jest w stanie wyczuć.

Wygląd

Owoce na pierwszy rzut oka nie różnią się od zwyczajnych jagód, przez co bardzo łatwo można je pomylić. Są małe, koloru indygo i okrągłe. Rosną tuż przy ziemi.

Działanie

Jws319

obrzmienie języka po zjedzeniu jagód

Działanie jagód jest szkodliwe. Odkrył to Czkawka na wyspie Łupieżców, gdy został zmuszony awaryjnie lądować tam z Sączysmarkiem.

Roślina jest trująca. Bardzo łatwo pomylić ją ze zwykłymi, nieszkodliwymi jagodami. Powoduje obrzmienie języka i powiększenie go do nienaturalnych rozmiarów, co znacznie utrudnia mowę, a wymawiane słowa są niezrozumiałe. Język można uratować jedynie dzięki specjalnemu antidotum.

Antidotum

Istnieje lekarstwo na skutki działania rośliny, lecz nie są znane jej składniki. Jedynym poznanym jest ślina Nocnej Furii, w której trzeba moczyć język.

Pojawienie się

Jagody1

Sączysmark je jagody

Roślina jedyny raz pojawia się w pierwszym sezonie Jeźdźców smoków, w odcinku Smarkaty smarkacz. Czkawka i Sączysmark wpadają na grzbietach swoich smoków w trąbę powietrzną, która porywa Hakokła, a Szczerbatkowi niszczy ogon. Kompani są zmuszeni lądować awaryjnie na Wyspie Łupieżców. Nie mogą stamtąd odlecieć ze względu na uszkodzony ogon i chcąc go naprawić, zmierzają do kuźni Łupieżców. Po drodze Sączysmark robi się głodny i ignorując ostrzeżenia Czkawki zjada jagody, przez co puchnie mu język nie może wyraźnie mówić. 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki