FANDOM


Hoark Haggard (brak polskiego tłumaczenia) - jeden z wikingów należących do plemienia Wandali, pojawiających się w filmach.

WyglądEdytuj

Jest to dość silnie zbudowany wiking. Ubrany jest, podobnie jak inni, w skórzaną, ciepłą odzież. Na nogach ma ciepłe buty, które chronią przed zimnem. Na szczycie okrągłej głowy spoczywa trójkątny hełm z dwoma parami rogów- jedną krótką, drugą dłuższą i wygiętą do góry. Hoark ma bardzo bujną i długą brodę, a także długie wąsy i średniej długości włosy, wyrastające spod hełmu.

CharakterEdytuj

Mężczyzna jest waleczny i odważny, a także stanowczy. Ponieważ występuje zaledwie kilka razy w obu filmach, nie można więcej powiedzieć na temat jego osobowości.

UmiejętnościEdytuj

  • Waleczność: mężczyzna zaciekle walczy w obronie wyspy Berk.
  • Spostrzegawczość: wie, jakie smoki atakują wyspę, i dostrzega nawet te najrzadsze, o czym informuje pozostałych mieszkańców.
  • Głos: ma bardzo donośny głos, dzięki któremu przekazuje informacje innym wikingom.

HistoriaEdytuj

Jak wytresować smoka Edytuj

Mężczyzna raz pojawia się i raz zostaje wspomniany w filmie. To on krzyczy "Ogień!", zauważywszy płonący dom podczas ataku smoków na Berk. Później, gdy Stoick Ważki pyta o gatunki, które pojawiły się podczas walki, jeden z wikingów informuje go o tym, że "Hoark widział Koszmara Ponocnika".

Jak wytresować smoka 2 Edytuj

W drugiej części filmu pojawia się tylko raz, kiedy wyspa zostaje zaatakowana przez Oszołomostracha, a Czkawka i pozostali jeźdźcy przybywają do domu na grzbietach Szponiaków. Hoark mówi wówczas "Ej ludzie, to Czkawka!".

Zobacz teżEdytuj

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier