FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Smocze Oko pana tuczy (część 2)
Harmonia nieidealna Następny odcinek
Pod osłoną nocy

Harmonia nieidealna (ang. Imperfect Harmony) - trzeci odcinek trzeciego sezonu serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera w USA odbyła się 26 czerwca 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 17 lutego 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Smoczy jeźdźcy udają się na kolejną wyspę, w poszukiwaniu dogodnego miejsca na bazę, która okazuje się być zamieszkała przez Śmiercipieśnia. Czy przyjaciele zostaną uwięzieni na zawsze?

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)

Smocze Oko zostało aktywowane. Czkawka prezentuje przedmiot pozostałym jeźdźcom i wraz ze Śledzikiem badają mapę. Po analizie nieznanego pisma i symboli jeźdźcy dochodzą do wniosku, że dzięki tej mapie będą mogli poznać lądy znajdujące się poza Archipelagiem. Czkawka dzieli się swoimi marzeniami z klanem. Sączyślin i inni wikingowie nie popierają pomysłu, aby Czkawka poświęcił się eksploracji daleko położonych lądów, początkowo dezaprobatę wobec tego pomysłu wyraża także Stoick. Wódz jednak zwraca uwagę, że każdy z wikingów ma w życiu coś ważnego, czemu pragnie całkowicie się poświęcić. W kontekście Czkawki nawiązuje do smoków oraz odkrywania świata. Ostatecznie popiera Czkawkę. Później na osobności mówi mu, że z pewnością będzie za nim tęsknił, lecz ważniejsze jest to, aby syn rozwijał swoją pasję. Wódz mówi również Szczerbatkowi, żeby opiekował się Czkawką.

Przyjaciele wyruszają na poszukiwanie nowych wysp, tam, gdzie nie był jeszcze żaden Wandal. Początkowo wszystkich rozpiera entuzjazm. Poszukują wyspy, na której mogliby założyć swoją własną siedzibę, z dala od zgiełku Berk. Wśród dostrzeżonych przez nich wysp jest Wyspa Szeptozgonów, która okazuje się być zamieszkała przez głazożerne smoki. Po jakimś czasie lecą w gęstej mgle i wszystkim, prócz Czkawki, chce się spać. Nagle spada ulewny deszcz i rozpętuje się burza z piorunami. Jeźdźcy przyśpieszają i dostrzegłszy przejaśnienie, lecą w tamtą stronę i już kilka chwil później wylatują z chmur. Odkrywają nową wyspę. Słyszą dochodzący z niej śpiew, który pobudza smoki. Jeźdźcy postanawiają sprawdzić, co wydaje te dźwięki. Wyspa, na której lądują, wygląda pięknie i bezpiecznie, w związku z czym zatrzymują się na brzegu i postanawiają odpocząć i przespać się. W nocy, gdy wszyscy śpią, Czkawka i Astrid siedzą razem na brzegu i cieszą się, że w końcu znaleźli spokojną oazę.

Po nastaniu poranka jeźdźcy zauważają, że tajemniczy dźwięk umilkł, a smoki zniknęły z obozowiska. Rozpoczynają się poszukiwania. Po jakimś czasie z lasu wyłania się Szczerbatek, usiłujący ostrzec przed czymś jeźdźców. Łapie Czkawkę za protezę nogi i biegnie, sądząc, że ciągnie go za sobą, Czkawka jednak z porę odczepił nogę. Szczerbatek wraca i dalej usiłuje nakłonić jeźdźców do podążania za nim. Dźwięk, który teraz słyszą, jest nieco inny, niczym skrzypiący metal. Czkawka wsiada na grzbiet swojego smoka i zauważa z góry Gromogrzmota biegnącego w stronę jeźdźców. Swoim ogniem Szczerbatek odstrasza Gromogrzmota. Przyjaciele chowają się, a smok odlatuje w stronę dobiegającego dźwięku. W dalszej wędrówce jeźdźcy natykają się na górę smoczych kości, a obok Astrid dostrzega mały kawałek bursztynu.

Przyjaciele idą dalej i trafiają do wąwozu. Dostrzegają w nim mnóstwo zamrożonych w czymś co wyglądało jak bursztyn smoków. Jeźdźcy snują domysły, co się z nimi stało, gdy na niebie pojawia się Śmiercipieśń. Ląduje na skalnym występie i ryczy, a gdy słyszy rozmawiających smoczych jeźdźców, spogląda w tamtą stronę. Ci jednak zdążyli się chwilę wcześniej schować. Smok zabiera małego Straszliwca i odlatuje. Badający wąwóz treserzy odnajdują swoje smoki, uwięzione w bursztynie.

Śmiercipieśń, przywołana hałasem, znów przylatuje i pluje bursztynem w Szczerbatka. Jeźdźcy z panice usiłują uciec, jednak smok pluje w każdego z nich po kolei, aż w końcu chce splunąć w stronę Czkawki. Astrid zasłania go swoim ciałem i każe Czkawce uciekać. Chłopak ucieka i spotyka dzikiego Gromogrzmota - tego samego, którego jakiś czas wcześniej przepłoszył. Smok jest wobec niego wrogo nastawiony. Kiedy przylatuje do nich Śmiercipieśń. Gromogrzmot podejmuje z nim walkę. Czkawka chwyta się ogona Gromogrzmota, który odlatuje. Z dala od niebezpieczeństwa chłopak usiłuje wytresować Gromogrzmota, co w końcu mu się udaje. Razem lecą znowu stawić czoła Śmiercipieśni.

Po powrocie do wąwozu Czkawka wylewa na bursztyn, w którym uwięzieni są jego przyjaciele oraz smoki, ślinę Hakokła, którą Sączysmark wziął ze sobą. Po chwili dosiada Gromogrzmota i wzlatuje w niebo. Walczą z Śmiercipieśnią. Czkawka w pewnym momencie każe smokowi lądować i zeskakuje na ziemię, trąc swoją tarczą po ziemi, tym samym wywołując iskry zapalające ślinę. Ta podpaliła po kolei wszystkie bursztynowe kokony i roztopiła je. Uwolnione smoki i jeźdźcy lecą pokonać Śmiercipieśń. Przed startem Czkawka dostrzega uwięzionego w bursztynie małego Gromogrzmota który, jak się domyśla, jest dzieckiem smoka, którego Czkawka wcześniej wytresował. Każe Sączysmarkowi uwolnić malca, a sam leci na walkę ze Śmiercipieśnią. Podstępem, we współpracy z fioletowym Gromogrzmotem, wabią Śmiercipieśń do jaskini i ogniem zamykają do niej wszystkie wejścia. Groźny smok jest uwięziony wewnątrz jaskini, skąd nikt nie może go już usłyszeć.

Po pokonaniu smoka jeźdźcy znów się jednoczą. Uwolnione pisklę Gromogrzmota trafia do swojego rodzica, czule się z nim witając. Czkawka przeprasza jeźdźców za kłopoty, w które ich wpakował, ci jednak przyznają, że całkiem im się podobało i chcą dalej eksplorować nowe wyspy. Przyjaciele lecą dalej, na poszukiwanie miejsca, w którym mogą założyć swoją siedzibę.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Harmonia nieidealna (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Harmonia nieidealna

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.