FANDOM


Dragon icon Hakogniokieł
Hookblazefang
Podstawowe informacje
Imię Hakogniokieł
Gatunek Koszmar Ponocnik
Pozostałe informacje
Debiut Koszmarny koszmar


Hakogniokieł (ang. Hookblazefang) - smok, przedstawiciel gatunku Koszmar Ponocnik, pojawiający się tylko i wyłącznie w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Koszmarny koszmar.

Wygląd

Smok ten, rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Jego skóra pokryta jest zielonymi łuskami, z niewielką domieszką barwy jasno-żółtej. Swoim wyglądem smok ten niezwykle przypomina Hakopłona.

Historia

Smok ten po raz pierwszy i ostatni pojawia się w odcinku Koszmarny koszmar. Kiedy to Hakokieł przestaje słuchać się swojego jeźdźca i odchodzi do nowo poznanej smoczycy. Czkawka uważa, że Sączysmark potrzebuje smoka zastępczego, w skutek czego Hakogniokieł zostaje przyprowadzony przez Czkawkę i pozostałych jeźdźców do Sączysmarka, wraz z dwoma innymi Ponocnikami. Chłopak jednak odmawia, twierdząc, że nikt nie zastąpi mu Hakokła po czym informuje, że odchodzi od smoczych jeźdźców i wraca na Berk, jak tylko pożegna się ze swoim smoczym przyjacielem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki