FANDOM


Dragon icon Grzybek
Grzybek
Podstawowe informacje
Imię Grzybek
Gatunek Owca
Płeć Samiec
Treser Pleśniak
Przyjaciele Pleśniak
Status Żyje
Lokalizacja Wyspa Łupieżców
Pozostałe informacje
Debiut Jak się zakłada Smoczą Akademię

Grzybek (ang. Fungus) — baran oraz domowy zwierzak należący do Pleśniaka. Jest jego najlepszym przyjacielem. Pojawia się wraz ze swoim panem w serialu Jeźdźcy smoków.

Grzybek jest jedyną żywą istotą, o którą Pleśniak naprawdę się troszczy.

Historia

Grzybek od dawna mieszka razem z Pleśniakiem po drugiej stronie wyspy Berk. Debiutuje w odcinku Jak się zakłada Smoczą Akademię i od tej pory pojawia się wielokrotnie, zawsze towarzysząc swojemu panu, nie odgrywa jednak znaczącej roli a niekiedy jest tylko postacią mocno drugoplanową.

Dom i piorun

Grzybek obserwujący porażenie Pleśniaka błyskawicą w odcinku "Kiedy uderza piorun"

W odcinku Jesteśmy rodziną (część 2) Albrecht Perfidny porwał Grzybka z rąk Pleśniaka, by go zabić i przyrządzić z niego wieczerzę - jagnięcinę. Pleśniak rozpaczał po jej utracie, jednak baran nie został zabity. Wrócił do swojego pana, kiedy okazało się, że wszystko było podstępem, a Pleśniak został ostatecznie przygarnięty przez Łupieżców.

Ciekawostki

  • Pleśniak ma obraz Grzybka na ścianie w swoim domu, między obrazami swoich zmarłych żon co może oznaczać, że Grzybek dla Pleśniaka jest jak syn/członek rodziny.

Galeria

Zobacz też:

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.