FANDOM


Grzmot thora.png

Wąwóz Grzmotu Thora

Grzmot Thora (z ang. Thunderbolt of Thor; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — wąwóz zlokalizowany na Kontynencie, wspomniany w cyklu powieściowym Cressidy Cowell. Nie odgrywa tam większej roli.

Położenie

Wąwóz zlokalizowany jest w północnej części Kontynentu i oddziela jego główne terytorium od odrębnych Nawiedzonych Mokradeł. I jego wylotu znajduje się Wyspa Spokojnego Życia. Na południe od niego wznosi się Wściekła Góra, a na jej szczycie zlokalizowana jest Szkoła Bystrzaka

Opis

Wąwóz jest bardzo długi i szeroki. Ma kształt błyskawicy, stąd wzięła się jego nazwa. Płynąca dnem Wąwozu rzeka wije się niewielkimi zakolami w głąb Kontynentu, tworząc gdzieniegdzie płytkie zatoki i odgradzające je półwyspy. W wąwozie znajdują się trzy niewielkie wysepki, a także dwie inne, znacznie mniejsze od pozostałych.

Mieszkańcy

W wąwozie tym mieszkają smoki z gatunku Jęzoraptor.

Zobacz też

<imap map-id=4384 />

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki