FANDOM


Artykuł

Gothi's Frostfright - przedstawiciel gatunku Mroziczort, smok pojawiający się w 3 sezonie serialu Jeźdźcy Smoków oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Imię smoka zostało ujawnione dopiero w grze.


Wygląd

Ciało tego smoka jest dość masywne. Zwierzę posiada jedną parę stosunkowo dużych skrzydeł, jedną parę dużych, umięśnionych nóg i długi ogon.

Stosunkowo niewielka głowa osadzona jest na krótkiej szyi. Potężne szczęki potrafią się szeroko rozewrzeć. Między dość małymi oczami znajduje się róg, wyglądający, jakby był ścięty. Z głowy wyrastają liczne cienkie grzebienie, przypominające te u Stormcuttera. Na podbródku widnieje długi róg, także wyglądający na ścięty.

Wzdłuż grzbietu i ogona ciągnie się rząd dużych kolców, a na prawie całej skórze smoka wyrastają sterczące łuski.

Silne, ostre szpony na łapach i skrzydłach umożliwiają smokowi wczepianie się w lód i bezproblemowe poruszanie się w śnieżno-lodowym środowisku.

Skóra ma białą barwę. Kolor ten pozwala smokowi na kamuflaż w jego naturalnym środowisku, co ma znaczenie zarówno podczas skradania się do ofiar, jak i podczas ucieczki.

Tęczówki smoka są fioletowo-niebieskie, z wąską białą obwódką wokół pionowych źrenic.

Historia

Na końcu świata

Smok pojawia się w trzecim sezonie serialu w odcinku Smocze Oko pana tuczy (część 2). Ząb zwierzęcia jest potrzebny do aktywacji Smoczego Oka. Jeźdźcy wyruszają więc wraz z Gothi na Wyspę Lodowców, gdzie kilkakrotnie dochodzi do ataku smoka. W końcu udaje się wyrwać mały ząb Mroziczorta. Po włożeniu go do cylindra Smoczego Oka, można było aktywować tajemniczy artefakt.

W grach

Rise of Berk

Gothi's Frostfright

Gothi's Frostfright

Gothi's Frostfright

Rob
Niektóre dane mogą zmieniać się wraz z aktualizacjami gry
Typ unikalny
Poziom Szczerbatka dowolny
Dostępność specjalna okazja
Główne siedlisko ?
Czas poszukiwania jaja 5 godzin
Czas wyklucia ?
Cena RoB-runa 2 750
Opis z gry
Gothi first met this Snow Wraith as a 'young' girl, when she became the sole survivor of it's attack on her search party. She still has the scar from the attack on her arm.
Tłumaczenie
Gothi po raz pierwszy spotkała tego Mroziczorta jako "młoda" dziewczyna, kiedy stała się jedyną osobą, która ocalała po jego ataku. Kobieta nadal ma bliznę na ramieniu, po ataku zwierzęcia.


Zobacz też:

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.