FANDOM


Gniazdo Zaduśnych Zdechów - gniazdo smoków z gatunku Zaduśny Zdech, znajdujące się na Skręćkarczych Bagnach. Miejsce to pojawia się wyłącznie w serialu.

Budowa

Gniazdo zbudowane jest z metalowych przedmiotów skradzionych z Berk. Smoki przynoszą je ze sobą i przetapiają swoim niezwykle gorącym ogniem. Ponieważ same są małe, ich gniazdo ma na celu obronę stada Zdechów przed większymi smokami i drapieżnikami.

Historia

W pierwszy sezonie serialu, w odcinku Skręćkarcze Bagna jeźdźcy odkrywają jedno z gniazd na Skręćkarczych Bagnach. Smoki kradną skrzynię Czkawki wykonaną częściowo z metalu, chcąc ją przetopić.

Smoki budują nowe gniazdo w odcinku Kto mgłą wojuje. Dagur Szalony kradnie metal z Skręćkarczych Bagien i podrzuca na Berk, przez co sprowokowane smoki osiedlają się na wyspie. Chcąc zrobić gniazdo, kradną cały metal, w tym broń niezbędną Wandalom do obrony (topory, miecze, hełmy). Przez to mieszkańcy Berk nie mieli się czym bronić, gdy Dagur zaatakował.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki