FANDOM


Furiat (z ang. Furious; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - ogromny smok z gatunku Morskosmokus Gigantikus Maksimus, który jest wspomniany, a później pojawia się w książce How to Break a Dragon's Heart.

Wygląd i charakterEdytuj

Skóra smoka jest bardzo chropowata i pokryta licznymi grudkami. Pysk jest wydłużony, zęby długie i ostre, podobnie jak pazury na końcach grubych łap. Na piersi znajduje się charakterystyczna zielona blizna - pozostałość po ranie zadanej mieczem, gdy smok został zaatakowany jeszcze jako młode i małe zwierzę. 

Furiat jest smokiem głęboko nieszczęśliwym. Stracił swojego najbliższego przyjaciela, niemal brata, Halibuta Straszliwą Czkawkę Drugiego, który został zabity przez swojego ojca. Smok nigdy nie zapomniał rany zadanej na jego psychice i postanowił zemścić się na gatunku ludzkim. Nie dotrzymuje danych przez siebie obietnic, gdyż zależy mu jedynie na uwolnieniu się i na dokonaniu zemsty na gatunku ludzkim.

HistoriaEdytuj

MłodośćEdytuj

Smok został zaadoptowany, a później wychowywany przez smoczycę z gatunku Ponuraka o nieznanym imieniu. Nie mogła ona mieć swoich własnych dzieci, więc zaadoptowała jego, a później porzucone w lesie dziecko, którego imię brzmiało Halibut Straszliwa Czkawka Drugi. Przez kilkanaście lat wychowywali i dorastali razem, dzięki czemu połączyła ich głęboka więź emocjonalna. 

Niestety, pewnego dnia chłopiec postanowił odnaleźć swoją rodzinę, jednak w wyniku nieporozumienia ówczesny Władca Zachodniej Dziczy i jednocześnie jego ojciec, Siwobrody Upiór, uznał odwiedziny jako atak armii smoków na gatunek ludzki. Nieporozumienie rzeczywiście skończyło się walką, w wyniku której doszło do pojedynku między Czkawką a Upiorem. Czkawka został śmiertelnie poraniony i wkrótce zmarł w ramionach ojca, który niestety za późno zrozumiał swój błąd. Całą sytuację obserwował Furiat, który po stracie przybranego brata załamał się i postanowił, że pewnego dnia się zemści. 

Smok został jednak schwytany i uwięziony łańcuchami przez Berserków. Kilkanaście lat spędził w niewoli na wyspie Berserk, gdzie regularnie brał udział w obchodach Ceremonii Martwej Nocy. Stał się Bestią Berserków - Bestią, której w ofierze składani byli ludzie, zwani Zaręczonymi

How to Break a Dragon's Heart Edytuj

W ósmej części cyklu powieściowego Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci zostaje porwany przez plemię Berserków i przetrzymywany jako ofiara dla Bestii. Alvin Przechera, który w końcu, po raz kolejny zresztą, dostał chłopaka w swoje ręce, postanowił dać go pożreć Bestii jako pierwszego. Czkawka wykorzystał swoją umiejętność rozmawiania po Smokońsku, a także imię  odziedziczone po dawnym bliskim przyjacielu smoka, by go obłaskawić. Smok nawiązuje z nim rozmowę. Czkawka obiecuje, że go uwolni, pod jednym warunkiem - smok odleci na północ i będzie żył w pokoju. Furiat zgadza się, jednak w niedługim czasie po odzyskaniu wolności rzuca się na Berserków i podpala las. Niektórzy padają ofiarą rozwścieczonej Bestii, jednak inni giną. 

Furiat postanawia pewnego dnia zemściś się na ludzkim gatunku.

strona w budowie