FANDOM


Skan1004.jpg

Plan Fortu Fatalus.

Fort Fatalus (ang. Fort Sinister) — twierdza założona przez Rzymian, znajdująca się w pobliżu Błędnych Wysepek w Archipelagu Barbarzyńskim. Mieści się na południe od Głuplandii. Miejsce wspomniane jest w książkach a także w grze Rise of Berk co prawdopodobnie oznacza , że Czkawka odkrył ją podczas jednej ze swoich wypraw.

Położenie

Fort Fatalus założony został przez Rzymian i stanowi ich ostoję w Archipelagu, poza Imperium Rzymskim. Wzniesiony został bezpośrednio na wodzie, w centralnej części archipelagu Błędnych Wysepek, na dalekie południe od Głuplandii.

Opis

Budowla jest ogromna i bardzo dobrze strzeżona. Jedyną drogą, by się do niej dostać, jest kanał, do którego można wpłynąć bezpośrednio z morza. Forteca przypomina gród, z każdej strony kończy się wysokim murem, na którym w równych odległościach od siebie wznoszą się wieże strażnicze. Na jej powierzchni skupione jest miasto, znajdują się więc tam:

  • Balony obserwacyjne, które zwracają uwagę na wszelkie nietypowe zachowania, np. na uciekinierów.
  • Klatki dla smoków.
  • Koszary żołnierzy.
  • Budynki mieszkalne.
  • Siedziba Grubego Konsula.
  • Pola uprawne.
  • Studnie.
  • Wielki Amfiteatr.
  • Wieża więzienna, gdzie zostali uwięzieni Czkawka, Śledzik oraz Kamikazia.

Siedziba Grubego Konsula jest wielka i bogato urządzona. Sam Konsul ma bardzo dużo sługów, którzy wykonują za niego wszystkie czynności. 

Wielki Amfiteatr to miejsce, w którym odbywają się dość częste walki gladiatorów oraz inne widowiska. Arena może być sucha lub zalana wodą, zaś od góry odgrodzona jest metalową kratą, uniemożliwiającą ucieczkę smokom (ściany są i tak za wysokie, by mogli z niej uciec ludzie). Wokół areny wznosi się ogromna widownia, mogąca pomieścić tysiące Rzymian.

W wieży więziennej znajduje się mnóstwo cel, w których przetrzymywani są niewolnicy, przestępcy, gladiatorzy lub po prostu więźniowie. Małe okienka wychodzą na ocean i są umieszczone zbyt wysoko, by próbować z nich uciec.

Historia

Fort Fatalus pojawia się w książce Jak mówić po smoczemu. Początkowo tylko Kamikazia, a później także Czkawka wraz z Śledzikiem zostają porwani przez Rzymian i uwięzieni w celach Fortu Fatalus. Tam przyszli przyjaciele poznali się po raz pierwszy i wspólnie planowali ucieczkę, jednak udała się ona dopiero podczas pokazu na arenie, w którym wzięli udział. Mieli walczyć ze smokami, udało im się jednak odwrócić ich uwagę i skierować ich agresję na publiczność. Smoki zniszczyły kratę i zaatakowały Rzymian, zaś młodzież wykorzystała zamieszanie i uciekła balonem. 

Fort Fatalus został wspomniany w książce How to Twist a Dragon's Tale. Okazało się, że został zburzony i opuszczony przez Rzymian. Jest to również miejsce, w którym Alvin powracał do zdrowia po wypadku z Żarłokami.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki