FANDOM


Artykuł
Foreverwing (brak polskiego tłumaczenia) - smok pojawiający się w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Jest to jeden z nielicznych gatunków, należących do masywnych smoków-gigantów, obok Czerwonej śmierci, Krzykozgona oraz Oszołomostracha. Przedstawiciel tajemniczej klasy.

WyglądEdytuj

Smok osiąga ogromne rozmiary, prawdopodobnie sięgające kilkudziesięciu (lub nawet ponad stu) metrów wysokości i długości.

Foreverwing sprawia wrażenie, jakby składał się z licznych pni drzew, połączonych i poskręcanych ze sobą w kształt masywnego stworzenia. Łapy są niezwykle grube i silne, podobnie jak tułów. Krótka, gruba szyja łączy tułów ze spłaszczoną głową. Pysk jest duży, zęby stosunkowo małe i niezbyt ostre. Małe oczy osadzone są blisko siebie, za nozdrzami. Z tyłu głowy wyrasta charakterystyczna korona, która także sprawia wrażenie złożonej z wydłużonych bali drewna.

Smok prawdopodobnie większość życia spędza w bezruchu, wskutek czego jego grzbiet porastają drzewa iglaste. Dzięki temu Foreverwing wtapia się w otoczenie, co może mieć zastosowanie jako kamuflaż.

CharakterEdytuj

Foreverwing jest kolejnym gatunkiem, który może pełnić funkcję Alfy. Wygląda na opiekuńczego i niezwykle spokojnego smoka, na co wskazuje jego "wrastanie" w otoczenie.

SiedliskoEdytuj

Foreverwing mieszka w leśniej grocie położonej za Wyspą Berk. Inne osobniki zamieszkiwały Island of Nepethine.

Pojawienie sięEdytuj

The Serpent's Heir Edytuj

Smoki z tego gatunku zamieszkiwały Nepenthe Island. Przez wiele lat śpiąc tworzyły one powierzchnię tej wyspy, na której mieszkali niczego nieświadomi ludzie. W pewnym momencie wyspę zaczęły nawiedzać tajemnicze trzęsienia ziemi. Poprosili oni o pomoc Czkawkę, który po przybyciu na miejsce razem z innymi jeźdźcami odkrył sekret wyspy. Obudzone smoki z początku były zdezorientowane i niespokojne, niszcząc zabudowania na wyspie, jednak po interwencji Szczerbatka jako alfy odleciały z wyspy w różne strony.

Rise of Berk Edytuj

Smok udostępniony został po aktualizacji w maju 2015 roku. Można go kupić za 30,000 run lub zdobyć przez wymianę kolekcji. Aby go odblokować, należy posiadać już Zieloną Śmierć oraz 500 Wikingów na wyspie. Mieszka w lesie.

Posiadanie Foreverwinga daje nam następujące udogodnienia:

  • Przyspieszenie pracy smoków zbierających drewno,
  • Dostęp do kolekcji, w których można zdobyć smoki z typu Ziemnych (ang. Seedling),
  • Nowe miejsce do zdobywania drewna.

CiekawostkiEdytuj

  • Smok prawdopodobnie pojawia się na początku Księgi smoków.
  • Według informacji z gry Rise of Berk, Foreverwing posiada telepatyczną więź z Czkawką.
  • Jest to jedyny poznany smok, na którym występują struktury podobne do drzew iglastych.
  • Smok ten mimo swoich wielkich rozmiarów może latać.
  • Prawdopodobnie smok potrafi ziać strumieniami lawy nad którymi nie ma większej kontroli przez to lawa spływa z jego pyska jak wodospad.
  • Foreverwing może żyć stadnie z innymi smokami ze swojego gatunku
  • Jego organizm wytwarza substancją która pozwala mu na tak długą hibernację. Gdy smoki z tego gatunku tworzyły powierzchnię wyspy, substancja przedostawała się do wody w gorących źródłach, co powodowało senność u ludzi.

Zobacz teżEdytuj

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu Common RockstomperGruchotnikSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaPodwodny RozpruwaczOszołomostrachRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki