FANDOM


Flystorm - Śmiertnik Zębacz wytresowany przez Pleśniaka, jest bohaterem pojawiającym się w pierwszym sezonie serialu, w odcinku Jesteśmy rodziną (część 1).

WyglądEdytuj

Jest to dorosły Zębacz o wrzosowej barwie skóry z ciemnopomarańczowymi plamami (między innymi na głowie) oraz jasnymi kolcami. Ponieważ pojawiał się jedynie w scenie nocnej, trudno określić jego dokładną kolorystykę i wygląd.

CharakterEdytuj

Mimo, że przez długi czas smok był przetrzymywany przez Łupieżców w ich więzieniu, po uwolnieniu okazał się dość ufny i łatwy do wytresowania. Jednak, podobnie jak inni przedstawiciele tego gatunku, jest dość ostrożny w stosunku do ludzi, zwłaszcza tych, którzy okazują strach i niepewność.

HistoriaEdytuj

Jeźdźcy smoków Edytuj

Smok po raz pierwszy i jedyny pojawia się w ostatnim odcinku pierwszego sezonu, zatytułowanym Jesteśmy rodziną (część 2). Zostaje uwolniony przez Czkawkę, uciekiniera z więzienia Łupieżców. Ponieważ Pleśniak przekonuje chłopaka o swojej przemianie i popieraniu strony Wandali w konflikcie z Łupieżcami, Czkawka pokazuje mu, w jaki sposób wytresować smoka, właśnie na przykładzie Zębacza. Początkowo smok jest dość rozdrażniony, jednak pozwala się wytresować i dosiąść Pleśniakowi. Ten jednak pozoruje upadek i pod pretekstem ponownego pojmania przez Łupieżców, przekazuje Albrechtowi Perfidnemu informacje na temat tresury smoków.

W grachEdytuj

Rise of Berk Edytuj

Flystorm jest smokiem, którego można zdobyć w grze wyłącznie poprzez wymianę przedmiotów. Jest dostępny tylko przez określony czas. Specjalna okazja miała miejsce w dniach:

  • 5-8 grudnia 2014 roku

CiekawostkiEdytuj

  • Jest to pierwszy smok, którego dosiadł Pleśniak.
  • Informacje o tresurze smoków, zdobyte właśnie na tym Zębaczu, posłużyły Łupieżcom do wytresowania Szeptozgonów.
  • Jego imię pojawia się po raz pierwszy w grze Rise of Berk.
  • Flystorm to odwrócenie sylab w imieniu Wichura (Stormfly).

GaleriaEdytuj