FANDOM


Figurki Śledzika.png
Figurki Śledzika to kolekcja pięciu dość dużych figurek przedstawiających smoki, należąca do Śledzika. Pojawiają się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Wygląd

Każda z pięciu figurek osiąga kilkadziesiąt centymetrów długości. Są bardzo dobrze wykonane i uwzględniają one wszystkie detale. Przedstawiają Szczerbatka, Wichurę, Sztukamięs, Hakokła oraz Jota i Wyma. Wykonane są z nieznanego, dość lekkiego materiału o żółtej barwie.

Pojawienie się

Figurki Śledzika 2.png

Śledzik trzyma skrzynkę z figurkami

W odcinku Sączysmark dostaje siekierkę, Śledzik i Szpadka zostają przypadkowo (i, jak się później okazało, nieważnie) poślubieni. To daje Szpadce pretekst do pozbycia się rzeczy Śledzika z jego domku na Końcu Świata, by móc się do niego wprowadzić.

Pierwszą rzeczą, jakiej dziewczyna pozbywa się z domu, są właśnie smocze figurki, które lądują w skrzynce i zostają wyniesione na zewnątrz.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki