FANDOM


Festyn Frei (ang. Freya'sday Fete; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jedna  z celebracji regularnie obchodzonych przez wikingów, bohaterów cyklu powieściowego Cressidy Cowell.

Obchody

Uroczystość obchodzona jest ku czci nordyckiej bogini Frei. Odbywa się co roku, w dniu poprzedzającym Piątek Frei, na przełomie zimy i wiosny- ma to znaczenie symboliczne, bowiem bogini jest patronką płodności i nowego życia. 

Historia

How to Cheat a Dragon's Curse

Święto opisane jest w czwartym tomie cyklu. Wikingowie gromadzą się w Przystani Chuliganów, gdzie w tym roku zorganizowano uroczystość. Udział w nim bierze kilka klanów, między innymi właśnie Kudłaci Chuligani oraz Włamywaczki z Moczarów. Opisana jest rywalizacja hokejowa pomiędzy tymi dwoma klanami. Podczas gry Śledzik traci przytomność, z powodu, jak się później okazało, Żmijaczki.

Program uroczystości

10:00
Konkurs Miażdży-Kijków-Na-Lodzie na zamarzniętym morzu. Bez zasad. Bez wyznaczonego boiska. Bez ocalałych. Bez ograniczeń.

11:00
Zawody Zapasów-W-Śniegu. Czy Biuściasta Berta zostanie Mistrzem-Zapasów-W-Śniegu po raz trzeci z rzędu? Czy jej biust pozostanie niepokonany?

12:00
Spróbuj LODOWYCH DIPÓW. Zamroziliśmy 500 przedmiotów codziennego użytku w 500 identycznych kawałkach lodu. Czy potrafisz zgadnąć, co w nich jest i wziąć parę tych przedmiotów do domu?

Przez cały dzień: świętuj nadejście wiosny, rozkoszując się lizakami ośmiorniczkowymi, grillowanymi Nakrapianymi Śniegonosami i meduzowymi lodami.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki