FANDOM


Eggingarda (ang. Eggingarde; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — Północna Wędrowczyni i siostra Niedźwiadka. Pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Wygląd i charakter

Dziewczyna przypomina swojego brata. Jest bardzo niskiego wzrostu, z ciemnymi włosami i ogromnymi, tajemniczymi oczami. Nosi skórę z niedźwiedzia. Mówi się, że jest bardzo mądra i dojrzała jak na swój wiek, ponadto wspaniale opowiada historie. Jedyną rzeczą, której się boi, jest potwór, który wciąga ludzi pod ziemię, oprócz tego nie boi się niczego.

Historia

How to Seize a Dragon's Jewel

Kiedy Czkawka przybywa do Więzienia Czarnego Serca (ang. Prison Darkheart), siada na stoliku u boku Eggingardy. Gdy pyta dziewczynę o Śledzika, z którym niegdyś się przyjaźniła i którego widziała porywanego przez potwora, odpowiedziała, że źle jest rozmawiać o zaginionych. Mówi mu także, że sama jest Wędrowczynią, przebywa w tym więzieniu odkąd pamięta, a także opowiada mu o Łowcach Bursztynów. Dziewczyna kogoś Czkawce przypomina, on jednak nie może sobie przypomnieć, kogo dokładnie.

Tej nocy Eggingarda opowiada mu, co stało się ze Śledzikiem (chociaż sama zdaje sobie sprawę, że nie jest to prawda), by przestraszyć Czkawkę, Kła Wodena i Oseska. Udaje się na polowanie na bursztyny razem z Czkawką i Słoickiem Wielgim, i zostaje uwolniona dzięki Drużynie Ratunkowej Kamikazi. Dziewczyna powraca do domu, a jej dalsze losy są nieznane.

Zobacz też

Bohaterowie z książek
Smoki Cierpliwość, Niewinność i ArogancjaDrastykFioletowa ŚmierćJednookiKieł WodenaKillerKrzywy KiełMorski BałwanOgnista GlistaOsesekOspiakSrebrny SzponŚmiertelny CieńStraszna KrowaTraszkaWichuraFuriatZielona Śmierć
Wikingowie Alvin PrzecheraBabka NiedźwiadkaBigjobBiuściasta BertaBurek GłąbChinhildaCiemniakEggingardaExcellinorFluksGruby KonsulHalibut Straszliwa Czkawka DrugiHalibut Straszliwa Czkawka PierwszyHalibut Straszliwa Czkawka TrzeciKalmar StraszliwyKamikaziaKsiężniczka TantrumKurzajkaMorderczy SzaleniecNiedźwiadekOpPiąchaPotężny Cwaniak BohaterProfesor TłuczekPrzymuł NieułomekPyskacz GburSiwobrody UpiórSmark Świński RyjStary DziadSzef BerserkówSzkaradny BibliotekarzSłoick WielgiŚledzikTwardy Czerep JuniorWalhallaramaZadek PiwożłopZakręcony NorbertZbir Nieułomek

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki