FANDOM


Egg Biter (brak polskiego tłumaczenia) - gatunek smoka pojawiający się w How to Train Your Dragon Live Spectacular oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Przedstawiciel klasy ognistej.

Wygląd

Podczas pokazów poznany został wygląd jedynie młodych, dopiero wyklutych osobników tego gatunku. Z tyłu głowy mają kolce, zwierzęta te są barwy żółtej z domieszką pomarańczowego, zielonego, brązowego i czarnego. Mają duże niebieskie oczy, posiadają również jedną parę, stosunkowo niewielkich skrzydeł.

Wygląd zwierzęcia w grze Rise of Berk bardzo się różni od tego w How to Train Your Dragon Live Spectacular. Smok posiada dwie pary krótkich, ale masywnych łap oraz jedną parę stosunkowo dużych skrzydeł. Ogon jest długi. Z tyłu głowy Egg Bitera znajduje się kilka dość dużych i ostrych kolców. Zwierzę ma szarą barwę z domieszką koloru brązowego, niebieskiego, fioletowego i żółtego.

Siedlisko i dieta

Nie jest znane naturalne środowisko Egg Biter'ów, ponieważ występują tylko w How to Train Your Dragon Live Spectacular. Jednakże, według gry, smoki te zamieszkują Hatchery Hills.

Jak większość gatunków, Egg Bittery żywią się prawdopodobnie rybami czy innym mięsem zwierzęcym.

Zachowanie

Jak sama nazwa wskazuje Egg Bitery gryzą pierwszą rzecz, którą zobaczą zaraz po wyjściu z jaja. Z czego możemy wywnioskować, iż zarówno młode jak i dorosłe osobniki są bardzo agresywne, waleczne i odważne.

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo smoka zostało pokazane jedynie w pokazie oraz grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Jest ono o tyle ciekawe, gdyż wygląda jak zwykłe, kurze jajo, oczywiście większych rozmiarów, bez żadnych plam, pasów, kolców czy nawet kolorów.

Pisklę

Młody Egg Biter tak naprawdę nie różni się praktycznie niczym od dorosłego osobnika, poza mniejszymi różnicami w wielkości i długości rogów czy kłów. Jest też oczywiście mniejsze.

Tytan

Tytaniczny Egg Biter różni się dość dużo. Pierwszą zauważalną cechą są o wiele większa kryza, w której skład wchodzą tak samo i większe kolce. Tytan posiada charakterystyczny wachlarz biegnący po całej długości szyi, grzbietu i ogona, a i barwa gada zasadniczo się zmienia - na różowo-czerwoną.

Znane Egg Bitery

Pojawienie się

How to train your Dragon Live Spectacular

Tuż przed bitwą z Gronkielem grupa wikingów, miała zabrać smocze jaja. Gdy tylko pisklęta się wykluły, zaczęły gryźć ludzi.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpede
Tracker class GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothSmętny ZgrzytaczStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk Crimson GoregutterDzienna FuriaDeathgripperHob GobblerMały CieńSilkspannerSkrzydłocieńWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki