FANDOM


Egg Biter (brak polskiego tłumaczenia) - gatunek smoka pojawiający się w How to Train Your Dragon Live Spectacular oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Przedstawiciel klasy ognistej.

WyglądEdytuj

Podczas pokazów poznany został wygląd jedynie młodych, dopiero wyklutych osobników tego gatunku. Z tyłu głowy mają kolce, zwierzęta te są barwy żółtej z domieszką pomarańczowego, zielonego, brązowego i czarnego. Mają duże niebieskie oczy, posiadają również jedną parę, stosunkowo niewielkich skrzydeł.

Wygląd zwierzęcia w grze Rise of Berk bardzo się różni od tego w How to Train Your Dragon Live Spectacular. Smok posiada dwie pary krótkich, ale masywnych łap oraz jedną parę stosunkowo dużych skrzydeł. Ogon jest długi. Z tyłu głowy Egg Bitera znajduje się kilka dość dużych i ostrych kolców. Zwierzę ma szarą barwę z domieszką koloru brązowego, niebieskiego, fioletowego i żółtego.

Siedlisko i dietaEdytuj

Nie jest znane naturalne środowisko Egg Biter'ów, ponieważ występują tylko w How to Train Your Dragon Live Spectacular. Jednakże, według gry, smoki te zamieszkują Hatchery Hills.

Jak większość gatunków, Egg Bittery żywią się prawdopodobnie rybami czy innym mięsem zwierzęcym.

ZachowanieEdytuj

Jak sama nazwa wskazuje Egg Bitery gryzą pierwszą rzecz, którą zobaczą zaraz po wyjściu z jaja. Z czego możemy wywnioskować, iż zarówno młode jak i dorosłe osobniki są bardzo agresywne, waleczne i odważne.

SłabościEdytuj

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwojuEdytuj

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

JajoEdytuj

Jajo smoka zostało pokazane jedynie w pokazie oraz grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Jest ono o tyle ciekawe, gdyż wygląda jak zwykłe, kurze jajo, oczywiście większych rozmiarów, bez żadnych plam, pasów, kolców czy nawet kolorów.

PisklęEdytuj

Młody Egg Biter tak naprawdę nie różni się praktycznie niczym od dorosłego osobnika, poza mniejszymi różnicami w wielkości i długości rogów czy kłów. Jest też oczywiście mniejsze.

TytanEdytuj

Tytaniczny Egg Biter różni się dość dużo. Pierwszą zauważalną cechą są o wiele większa kryza, w której skład wchodzą tak samo i większe kolce. Tytan posiada charakterystyczny wachlarz biegnący po całej długości szyi, grzbietu i ogona, a i barwa gada zasadniczo się zmienia - na różowo-czerwoną.

Znane Egg BiteryEdytuj

Pojawienie sięEdytuj

How to train your Dragon Live SpectacularEdytuj

Tuż przed bitwą z Gronkielem grupa wikingów, miała zabrać smocze jaja. Gdy tylko pisklęta się wykluły, zaczęły gryźć ludzi.

W grachEdytuj

DreamWorks Dragons: Rise of BerkEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki