Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Echolokacja

1534strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Wikipedia-icon.png Treści z Wikipedii
Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.
Zobacz oryginalny artykuł i autorów.
Echolokacja1.png

Echolokacja — system określania położenia przeszkód lub poszukiwanych obiektów w otoczeniu z użyciem zjawiska echa akustycznego. Jak na razie jedynym znanym gatunkiem smoka, który potrafi używać echolokacji jest Nocna Furia.

Opis

Korzystający z echolokacji wytwarza krótkotrwały dźwięk o wysokiej częstotliwości, a następnie odbiera fale odbite od przeszkód. Na podstawie kierunku, czasu powrotu, natężenia powracającego dźwięku określany jest kierunek, odległość i wielkość przeszkody.

Echolokacja jest używana przez nietoperze, ale jak to zostało pokazane w odcinku Jesteśmy rodziną (część 1), również Nocne Furie są wyposażone w tą umiejętność. Co ciekawe, dźwięki echolokacyjne Nocnej Furii delikatnie ogrzewają powietrze na które oddziałują, co sprawia, że skutki echolokacji można zobaczyć wzrokiem termowizyjnym.

Inne Wiki

Losowa wiki