FANDOM


Wikipedia-icon.png Treści z Wikipedii
Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.
Zobacz oryginalny artykuł i autorów.
Echolokacja1

Echolokacja — system określania położenia przeszkód lub poszukiwanych obiektów w otoczeniu z użyciem zjawiska echa akustycznego. Jak na razie jedynym znanym gatunkiem smoka, który potrafi używać echolokacji jest Nocna Furia.

Opis

Korzystający z echolokacji wytwarza krótkotrwały dźwięk o wysokiej częstotliwości, a następnie odbiera fale odbite od przeszkód. Na podstawie kierunku, czasu powrotu, natężenia powracającego dźwięku określany jest kierunek, odległość i wielkość przeszkody.

Echolokacja jest używana przez nietoperze, ale jak to zostało pokazane w odcinku Jesteśmy rodziną (część 1), również Nocne Furie są wyposażone w tą umiejętność. Co ciekawe, dźwięki echolokacyjne Nocnej Furii delikatnie ogrzewają powietrze na które oddziałują, co sprawia, że skutki echolokacji można zobaczyć wzrokiem termowizyjnym.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki