FANDOM


Earsplitter (brak polskiego tłumaczenia)- smok z gatunku Gromogrzmot, pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Harmonia nieidealna oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Smok ten, rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Gromogrzmot ma jasnofioletową barwę skóry z domieszką delikatnego, ledwo widocznego koloru niebieskiego oraz zielonego na skrzydłach i pysku. Podobnie jak wszystkie smoki z tego gatunku, posiada również liczne, białe kropki pokrywające jego ciało.

Charakter

Smok ten jest bardzo troskliwy i odpowiedzialny, bowiem gdy jego młode zostało schwytane przez Śmiercipieśnia, nie zawahał się i próbował je ocalić, ryzykując przy tym utratą własnego życia.

Choć zwierzę na początku okazało się być agresywne w stosunku do ludzi, bez chwili namysłu ocaliło Czkawkę przed ogniem Śmiercipieśnia.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Dziki Gromogrzmot wraz z młodym

Earsplitter wraz ze swym młodym.

Smok ten pojawia się w odcinku Harmonia nieidealna, gdzie na początku atakuje jeźdźców. Później zaś zostaje wytresowany przez Czkawkę, który wraz z nim wyrusza pokonać Śmiercipieśnia, który uwięził jego przyjaciół.

Ostatecznie udaje się im pokonać wroga i ocalić bliskich chłopaka, a także smoki, wśród których znajduje się młody Gromogrzmot będący pisklęciem dzikiego Gromogrzmota wytresowanego przez Czkawkę.

Na koniec oba dzikie smoki odlatują.

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier