FANDOM


Dziki

Dziki

Dzik (ang. Boar) — rodzaj dużego i niebezpiecznego zwierzęcia. Żyją w lasach Berk, a także na innych wyspach. Z reguły polują w grupach na słabsze zwierzęta, czasem i na słabe, bezbronne smoki. Są również szkodnikami i niszczą warzywa uprawiane przez wikingów.

Korzyści

Niektóre dziki są mniejsze i łagodniejsze, przez co wykorzystuje się jako zwierzęta hodowlane. Na inne poluje się. Z dzika można uzyskać mięso i skórę, a także kły, które często są stosowane do ozdoby. Stanowią one również pożywienie dla dzikich smoków.

Historia

Dziki pojawiają się kilkakrotnie w serialu Jeźdźcy smoków, gdzie nie odgrywają ważnej roli, np. epizodycznie pojawiają się w Jak się zakłada Smoczą Akademię.

W odcinkach Okrutna parka i Żyj i pozwól latać dziki padły ofiarą smoków - w przypadku pierwszym Tajfumeranga, drugim zaś - Zmiennoskrzydłych.

W odcinku Jak sobie wybrać smoka zjadały kapustę hodowaną przez wikingów, ale zostały przepędzone przez Szczerbatka. Później pojawiają się ponownie, atakując Stoicka i Thornado broniących innego Gromogrzmota, którego krew wyczuły dziki. Zwierzęta zostały ostatecznie pokonane przez wodza i smoka.

Dziki pojawiają się i zostają wielokrotnie wspomniane również w trzecim sezonie serialu, w odcinku Pod osłoną nocy. Przyjaciele w dalszym ciągu poszukują wyspy odpowiedniej, by się na niej osiedlić i założyć siedzibę smoczych jeźdźców. Na jednej z nich Czkawka i Sączysmark uciekają przed dzikami, ale na szczęście w porę ratuje ich Astrid na Wichurze. Przyjaciele udają się na dalsze poszukiwania wyspy.

Jednak zapomnieli oni wykreślić ów wyspę z listy, przez co ostatecznie po raz drugi na nią trafiają i tak jak poprzednim razem zostają oni zaatakowani przez dziki, którym ponownie uciekają.                                                                   
Dzik

różne concept arty wyglądu dzików

Ciekawostki

  • Dziki nie mają żadnych naturalnych wrogów oprócz smoków;
  • Dziki żyją również na wyspie Zmiennoskrzydłych, gdzie są pożywieniem dla żyjących tam smoków;
  • Jako że Pleśniak nie cierpi smoków, można przypuszczać, że jego laska ozdobiona jest kłami dzików, a nie smoków.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki