FANDOM


Loki Trees

Prawdopodobnie Drzewa Loki na Wyspie Łupieżców

Drzewo Loki (ang. Loki Tree) — typ drzewa, po pierwszy wspomniany w odcinku Jesteśmy rodziną (część 2).

Drzewo nigdy nie zostało wyraźnie wskazane, ale wspomniał je Pyskacz. Okazało się, że drzewo okropnie śmierdzi, a jego popiół może być wykorzystywany do uzyskania barwnika w kolorze czarnym.

Ten rodzaj drzewa rośnie tylko w jednym miejscu - na Wyspie Łupieżców. Jako, że wyspa ta jest obszarem suchym i skalistym, drzewo Loki prawdopodobnie nie potrzebuje dużej ilości wilgoci i składników mineralnych w glebie. 

Historia

W odcinku Jesteśmy rodziną (część 2), kiedy Stoick, Pyskacz i jeźdźcy przybyli na Wyspę Nocy w poszukiwaniu Czkawki. Natrafiają na fałszywą Nocną Furię, którą po chwili zniszczyli Szpadka i Mieczyk. Kiedy Stoick i Pyskacz przybyli do młodych wikingów, dowiedzieli się o całym zajściu. Pyskacz podniósł z ziemi kawałek zniszczonej Furii i powiedział, że skóra "smoczej podróbki" została pokryta popiołem z Drzewa Loki. Gdy Sączysmark odparł, że nigdy nie słyszał o takim typie drzewa, mężczyźni ujawnili, że rośnie on jedynie na Wyspie Łupieżców. Dzięki temu udali się właśnie na tę wyspę w dalszym poszukiwaniu Czkawki i Szczerbatka.

Ciekawostki

  • W odcinku Smarkaty smarkacz na Wyspie Łupieżców można zauważyć drzewa podobne do Drzew Loki, które prawdopodobnie nimi są.
  • Nazwa tego drzewa pochodzi od nordyckiego boga imieniem Loki.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki