FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Koszmarny koszmar
Drużyna Astrid Następny odcinek
Noc łowców (część 1)

Drużyna Astrid (ang. Team Astrid) - czternasty odcinek trzeciego sezonu serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera w USA odbyła się 8 stycznia 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 4 września 2016 roku na kanale Polsat.

Opis

Pozbawiona Jeźdźców wyspa Berk jest narażona na atak wrogów. Gdy statek Dagura niszczy dom Astrid, dziewczyna decyduje się nie wracać na Koniec Świata, a zamiast tego zostać w osadzie i szkolić nowych jeźdźców.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)
Czkawka i Astrid dokonują patrolu wokół Końca Świata i zauważają, że Nocne Koszmary nie są na stanowiskach, które powinny zajmować. Czkawka słusznie domyśla się, że to bliźniaki znów coś uknuły. Okazuje się, iż Mieczyk i Szpadka zebrali małe smoki i tresują je niczym psy, by wykonywały ich komendy. Astrid jest oburzona i podkreśla, że smoki to nie ich pupile, lecz integralna część obrony wyspy, a zabawy bliźniaków zakłócają system obronny Smoczego Skraju.

W tym momencie na Skraj przylatuje Straszliwiec z wiadomością z Berk. List informuje, że Dagur wysłał pojedynczy, ale ciężko uzbrojony statek, by zaatakował wyspę Berk. Statek ten zniszczył sporo domów ogniem z katapult, w tym dom rodzinny Astrid. Dziewczyna jest zszokowana i martwi się o swoich rodziców. Niedługo okazuje się, że szczęśliwie nie odnieśli obrażeń, bo w czasie ataku nie było ich w domu. Astrid ma jednak wyrzuty sumienia, że podczas ataku nie było jej na wyspie i nie mogła bronić rodziny oraz swojego domu. Tak więc gdy inni jeźdźcy planują powrót na Koniec Świata, Astrid decyduje pozostać na Berk, argumentując Czkawce, że będzie szkolić nowych jeźdźców smoków, którzy będą w stanie bronić wyspy nawet pod nieobecność nastoletnich jeźdźców. Czkawka zmienia plany i również postanawia pozostać na Berk pod pretekstem patrolowania okolicy. Pozostali jeźdźcy wracają na Smoczy Skraj.

Astrid rozpoczyna szkolenie nowych jeźdźców. Oprócz Gustawa, który posiada już własnego wytresowanego smoka i jest częściowo wyszkolony, na szkolenie zjawiają się: Sączyślin Jorgenson, który dostaje Śmiertnika Zębacza, Niemy Sven, który dosiada Koszmara Ponocnika, Wiadro i Gruby, razem dosiadający Zębiroga Zamkogłowego, a także Gothi, której przydzielony został Gronkiel. Astrid jest dla rekrutów bardzo surowa i nie zalicza ani jednej konkurencji żadnemu z jeźdźców. Czkawka zwraca jej uwagę, że zachowuje się jakby chciała, by nie ukończyli szkolenia, by mieć pretekst do pozostania na Berk.

Tymczasem pozostali jeźdźcy wracają na Smoczy Skraj, przy okazji patrolując okolicę, nie robią tego jednak zbyt dokładnie. Dagurowi udaje się przemknąć poza zasięgiem ich wzroku oraz oznaczyć, na podstawie czasów i trajektorii ich lotów, położenie Smoczego Skraju. Gromadzi flotę i atakuje wyspę.

Po rozmowie z Astrid Czkawka wraca na Smoczy Skraj i od razu zauważa, że wyspa znajduje się pod atakiem. Pod osłoną nocy, przedostaje się między statkami Dagura i dostaje się do podziemi wyspy, a stamtąd do fortecy. Razem z pozostałymi jeźdźcami próbuje odeprzeć atak, jednak siły Dagura okazują się zbyt duże. Czkawka wysyła Straszliwca na Berk z prośbą o pomoc.

Wiadomość odbiera Stoick. Razem z Astrid lecą na Skraj, a przed wylotem Astrid wydaje polecenie szkolonym przez siebie jeźdźcom, by zostali na Berk. Nowi jeźdźcy łamią jednak zakaz i przylatują na Skraj, by w ostatniej chwili pomóc w obronie i odeprzeć wojska Dagura.

Po bitwie Astrid mianuje nowych rekrutów pełnoprawnymi Jeźdźcami, a dowódcą utworzonej Drużyny A (od imienia Astrid) mianuje Gustawa jako najbardziej doświadczonego z nowych jeźdźców.
Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Drużyna Astrid (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.