FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Co by tu schrupać
Dobry Kafar nie jest zły Następny odcinek
Kto pod kim dołki kopie (część 1)

Dobry Kafar nie jest zły (ang. Quake, Rattle and Roll) - dziewiąty odcinek trzeciego sezonu serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera w USA odbyła się 26 czerwca 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 25 lutego 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Śledzik odkrywa wyspę, z której prawdopodobnie pochodzą Gronkiele. Pojawia się jednak na niej smok uniemożliwiający Gronkielom egzystencję. Śledzik postanawia to zmienić.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)

Na Końcu Świata jak zwykle wiele się dzieje. Czkawka wraz z Astrid testują nową lunetę. Bliźniaki natomiast budują wielką wieżę z głazów. Postanawiają ją pokazać reszcie jeźdźców. Kiedy odlatują wieża zawala się. W tym samym czasie Śledzik pracuje przy Smoczym Oku. Odkrywa tam, że karmiona różnymi skałami Sztukamięs daje inny ogień, a tym samym inną mapę.

Jeźdźcy przybywają na miejsce fortecy bliźniaków, jednak jej tam nie ma. Mieczyk i Szpadka zaczynają się kłócić, a po chwili walczyć. Reszta znużonych przyjaciół odlatuje.

Smocze Oko projekcja kamienna klasa

Holomapa

Czkawka przybywa do Śledzika. Znajduje tam rozlane na podłodze różnokolorowe, świecące kawałki skał. Okazuje się, że chłopak odkrył nową mapę przedstawiającą smoki kamiennej klasy oraz mapę do Mrocznej Głębi - legendarnego miejsca życia Gronkieli.

Bliźniaki po raz kolejny ściągają Czkawke na miejsce, gdzie miała znajdować się ich wieża. Kiedy jednak przybywają budynku znów nie ma. Zirytowany chłopak odlatuje i dołącza do Śledzika, który udaje się do Mrocznej Głębi. Jeźdźcy dolatują do wyspy. Mimo, że Śledzik jest entuzjastycznie nastawiony do wyprawy, Czkawka jest zaniepokojony brakiem latających smoków. Kilka chwil później w skalnej rozpadlinie odkrywają kilka Gronkieli, które jednak zachowują się dziwnie nieprzyjaźnie. Po chwili rozpadliną zaczyna toczyć się olbrzymi głaz, którego tylko szczęśliwym trafem unikają jeźdźcy i smoki, jednak głaz wraca tocząc się pod górę. Okazuje się, że jest to wielki i agresywny smok klasy kamiennej. Szczęśliwie jeźdźcom udaje się wydostać i uciec z wyspy, zabierając ze sobą Gronkiele.

Po powrocie na Koniec Świata okazuje się, że wszystkie smoki z Mrocznej Głębi przyleciały właśnie tam i nie dają się kontrolować. Próbą opanowania smoków zajmują się bliźnięta.

Śledzik jest bardzo przygnębiony sytuacją. Kiedy Czkawka stwierdza, że nie powinni ingerować, Śledzik prosi o pomoc Sączysmarka, który uczy go swoich sposobów walki. Przyłapani przez Czkawkę, decydują się nie informować go o swoich planach i lecą na Mroczną Głębię walczyć z smokiem. Na miejscu jednak Sączysmark, gdy widzi Miażdżytłuka Kafara, panikuje i ucieka zostawiając Śledzika, samotnie stawiającego czoła gigantowi. Nawet mimo pomocy Czkawki i Astrid, którzy polecieli szukać obu chłopaków (i Sączysmarka, który zdecydował się wrócić) pokonanie smoka wydaje się być ponad siły jeźdźców. Na szczęście, okazało się że możliwe jest porozumienie ze smokiem, co Śledzik odkrył przypadkiem. Smok okazał się być jedynie samotny oraz wystraszony i ostatecznie zaakceptował towarzystwo innych smoków.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Dobry Kafar nie jest zły (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.