FANDOM


Dmuchawka — broń dystansowa, rzadko używana przez wikingów.

Budowa i zastosowanie

Dmuchawki zbudowane są z jednej wydrążonej w środku bambusowej rurki o długości ok. 30 cm, lub dwóch połączonych ze sobą połówek, związanych tak, aby razem stworzyły wydrążoną w środku rurę. Amunicja do dmuchawek to małe strzałki. Mogą być nasączone trucizną. Strzałki z filmu miały właściwości usypiające, zarówno smoki jak i ludzi. Strzałki mogły być niebezpieczne dla ludzi, gdyż miały dużą dawkę trucizny przeznaczonej dla smoków.

Pojawienie się

Broń pojawia się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka 2. Jest używana przez ludzi Drago Krwawdonia, smoczych łowców. Ubrane w skóry niedźwiedzi polarnych oddziały miały za zadanie bronić zewnętrznych granic floty. Gdy jeźdźcy oraz porwany Eret zbliżyli się do floty, pojawili się ludzie Drago i uśpili smoki. Później, gdy Eret walczy ze strażnikami, zabiera jednemu z nich dmuchawkę i strzela w uciekającego wojownika, który po chwili zasypia.

Galeria

Ciekawostki

  • Dmuchawki były i do tej pory są używane jako broń przez Indian (dawnej z Ameryki Północnej, teraz tylko Ameryki Południowej). Groty strzałek są nasączane trucizną, pozyskiwaną zazwyczaj z jadu węży, lub wydzieliny wytwarzanej przez niektóre żaby, dzięki czemu, trafiony taką amunicją, szybko umiera.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki