FANDOM


Czerwony Gorący Swądorobal (z ang. Red-Hot Itchyworm; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — jeden z gatunków nanosmoków, pojawiających się w książkach Cressidy Cowell.

WyglądEdytuj

Czerwony Gorący Swądorobal to bardzo mały smok przypominający czerwonego węża. Ma dwie małe kończyny i pokryty jest żółtymi paskami. Nie ma skrzydeł. Posiada ostre zęby.

OpisEdytuj

Jak wskazuje ich imię, dotknięcie jednego z nich jest niemal niemożliwe - z powodu bardzo dużej temperatury ciała. Właśnie z tego powodu nikt nigdy nie złapał tego smoka i nie przebadał. Nanosmoki żywią się krwią.

Jeśli taki smok cię ugryzie, miejsce ugryzienia będzie cię okropnie parzyć godzinami, nawet jeśli zmoczysz to miejsce w wodzie. 

HistoriaEdytuj

Stada smoków z tego gatunku pokrywają podłogę Biblioteki Publicznej Zakutych Pał w powieści A Hero's Guide to Deadly Dragons, zabezpieczając ją przed złodziejami i intruzami. Z tego powodu każdy, kto chce się po niej poruszać, musi założyć specjalne buty, chroniące przed wysoką temperaturą i smoczym ogniem. Na stadko smoków upadł Szkaradny Bibliotekarz, po porażce w walce z Kamikazią.

CiekawostkiEdytuj

  • Swądorobale mają bardzo gorącą temperaturę ciała podobnie jak Ognioglisty z serialu.

Zobacz teżEdytuj