FANDOM


Czerwona Furia (ang. Red-Rage; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — pojęcie odnoszące się do stanu obejmującego smoczy gatunek, wywołanego pragnieniem krwi i zemsty. Jest to również określenie dla smoczej armii, atakującej ludzkie siedziby, podczas Smoczej Rebelii. Pojęcie to pojawia się w książkach.

Opis

Nie wiadomo, co dokładnie wywołuje stan Czerwonej Furii wśród smoków. Prawdopodobnie są to wołania ich przywódcy i swoista propaganda, która zakorzeniona została głęboko w umysłach smoków. Co jakiś czas wśród nich są powtarzane słowa, które mówią, by bezwzględnie zabijać wszystkich ludzi.

Dołączcie do Czerwonej Furii,
Zaczerwieńcie swoje szpony ludzką krwią,
Zetrzyjcie z siebie ludzki brud,
Podpalcie ludzi niczym drewno,
Rebelia się zbliża...

—wołanie smoków, How to Steal a Dragon's Sword

Czerwona Furia obejmuje absolutnie wszystkie smoki - przeciwko wikingom zwracają się nawet zwierzęta przez nich udomowione - jednak bywają wyjątki. 

Historia

How to Steal a Dragon's Sword

Uwolniony po niemal stu latach smok o imieniu Wściekły postanowił zemścić się na całym ludzkim gatunku. W tym celu ukrył się przed wikingami, gromadząc jak największą smoczą armię, by wytępić ludzi. Zgodnie ze swoją wcześniejszą zapowiedzią, zaatakował ich po około roku, zsyłając armię smoków nad Szkołę Bystrzaka