Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Czerwona Śmierć

1662strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze393 Udostępnij
Snaptrapper transparent.png
Ta strona dotyczy smoka z filmu. Jeśli szukasz smoka z gry Rise of Berk, zobacz Zielona Śmierć (Rise of Berk).
Artykuł
Ognista klasa box.png Czerwona Śmierć
Red Death.png
Informacje podstawowe
Klasa Ognista klasa
Typ ognia chmura podpalonego metanu
Tresura nie
Wygląd
Barwa szaroniebieska z czerwonymi elementami
Główne cechy 3 pary oczu, ogon przypominający maczugę, olbrzymie rozmiary, duże nozdrza, masywna czaszka
Rozpiętość skrzydeł 167 metrów
Długość ciała 122 metrów
Waga 168 ton
Dragons silo red death.png
Statystyki
Stats icon attack.png Atak 28
Stats icon speed.png Szybkość 7
Stats icon armor.png Obrona 30
Stats icon fire.png Moc ognia 27
Stats icon shot.png Liczba splunięć 9
Stats icon venom.png Trucizna 0
Stats icon jaw.png Zacisk szczęk 22
Stats icon stealth.png Spryt 2


Pancerna czacha i ogon stworzony do gruchotania kości. Trzymajcie się od nich z daleka. Małe ślepia, duże nozdrza. Polega na słuchu i węchu.

Śledzik o Czerwonej Śmierci, Jak wytresować smoka

Czerwona Śmierć (ang. Red Death) - gigantycznych rozmiarów smok, przedstawiciel ognistej klasy. Jest to jeden z trzech największych gatunków smoków. Królowa smoków ze Smoczego Leża i główny antagonista w pierwszym filmie.

Wygląd

Ten ogromny smok ma kilkadziesiąt metrów długości i wysokości. Jedyne gatunki większe od niego to OszołomostrachKrzykozgon (nie jest on wprawdzie aż tak masywny, jednak jego wężowe ciało jest dłuższe od ciała Czerwonej Śmierci). Czerwona Śmierć ma niezwykle grubą, pancerną, szarą skórę pokrytą licznymi czerwonymi wypustkami i szpikulcami. Uzbrojony w kolce ogon przypomina maczugę i stanowi niezwykle groźną broń, która jednym uderzeniem jest w stanie zniszczyć kilka statków Wikingów lub uszkodzić masywną, skalną ścianę. Dwie pary nóg są równie grube i pancerne, uzbrojone w długie, choć niezbyt ostre pazury.
Rd 5.JPG

Czerwona Śmierć miażdży drakkar - porównanie wielkości

Na pancernej głowie znajdują się trzy pary małych, czerwonych oczu. Czaszka zwieńczona jest kołnierzem przypominającym koronę. Niezwykle ogromna paszcza potrafi rozwierać się szeroko i złapać nawet kilkanaście smoków naraz. Czerwona Śmierć nie posiada martwej strefy. Ponadto smok ma bardzo duży zasięg ziania ogniem. Gdy zionie najpierw wydostaje się z paszczy gaz (taki jak u Zębiroga), gdy jest on w granicy gardła, zostaje podpalony i wtedy tworzy się potężny strumień płomieni, przypominający chmurę ognia, jaką wydobywa Gnatochrup. Potrafi zasysać powietrze tak mocno, żeby wciągnąć do swojej paszczy smoka (gdyby nie Czkawka i Szczerbatek, wciągnąłby Wichurę i Astrid).

Ma ogromne (choć w stosunku do ciała małe) skrzydła. Ze względu na swoją wielkość i masę musi uderzać nimi bardzo mocno, wznosi się w powietrze powoli i z trudem. Nie potrafi pikować.

Zachowanie

Bestia bezwzględnie podporządkowała sobie wszystkie mieszkające w okolicy Smoczego Leża smoki z gatunków: Koszmar PonocnikŚmiertnik ZębaczGronkielZębiróg Zamkogłowy. Tajemnicze, przyzywające odgłosy wydawane przez samą Czerwoną Śmierć, a także jej oczy, hipnotyzowały wszystkie smoki, zmuszając je do ataków na wioski wikingów, wykradania im pożywienia i dostarczania go królowej. Gdy któryś z tysięcy podległych Czerwonej Śmierci smoków nie dostarczył wystarczająco dużo jedzenia lub wcale, wówczas gigantyczna bestia wynurzała się z czeluści swojego siedliska, dna wulkanu zalanego lawą, i pochłaniała swoimi wielkimi szczękami nawet kilka uciekających smoków. Można by to było nazwać terrorem, aniżeli hipnozą.

Tresura

Nie istnieje żaden sposób do wytresowania Czerwonej Śmierci. Smok ten jest "stereotypem" wikingów - zabija bezwzględnie, niszczy wszystko na swojej drodze i jest wyjątkowo wredny, bezwzględny i niebezpieczny. Przejawia nawet skłonności kanibaliczne i wywołuje lęk nawet u smoków takich, jak np. Nocna Furia. 

Moce i umiejętności

Królowa

Jako smocza królowa, Czerwona Śmierć wydaje specjalne dźwięki, którymi potrafi przywołać inne smoki. Te są jej posłuszne mimo swojej woli i, wezwane, przybywają do niej jak pszczoły do królowej. Oddziałuje na mniejsze smoki również mentalnie.

Umiejętności bojowe

Red Death fire.png

Ogień Czerwonej Śmierci

Chociaż Czerwonej Śmierci nie wyróżniają żadne szczególne mechanizmy walki i obrony, sam jej wielki rozmiar czyni jej atuty siejącymi potężne zniszczenia. Swoją ogromną paszczą potrafi zasysać powietrze tak mocno, aby wciągnąć całego smoka z jeźdźcem. Ogień Czerwonej Śmierci sięga kilkudziesięciu, a nawet kilkuset metrów. Jest on niezwykle gorący.

Smok potrafi niszczyć swoim pancernym ciałem i ogonem wszelkie napotkane przeszkody.

Siedlisko

Jedyny znany przedstawiciel tego gatunku zamieszkiwał Smocze Leże na Smoczej Wyspie, dopóki nie został pokonany przez Czkawkę i Szczerbatka. Nie wiadomo, gdzie gniazdują inne Czerwone Śmierci (ani nawet, czy jeszcze jakiekolwiek żyją).

Dieta

W filmie, Czerwona Śmierć żywiła się owcami, rybami i innymi zwierzętami hodowlanymi, zdobywanymi dla niej przez inne smoki. Kiedy zaś dar był mało pożywny, zjadała smoka, który go przyniósł.

Słabości

 • Wielki rozmiar smoka czyni go mało zwinnym i zwrotnym w powietrzu. Trudność sprawia mu samo wzbicie się w powietrze.
 • Brak ognioodporności wnętrza ciała doprowadził do śmierci smoka.

Symbol.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Historia

Jak wytresować smoka

Jedyna znana Czerwona Śmierć była swoistym wodzem wśród smoków, jak królowa pośród pszczół. Zamieszkiwała Smocze Leże, do którego wszystkie smoki zmuszane były regularnie dostarczać pożywienie, by nakarmić swoją królową. Kiedy choć jeden osobnik nie wykazał się wiernością, Czerwona Śmierć wpadała we wściekłość i wynurzała się z głębi góry, pożerając kilka uciekających smoków.

Gdy Czkawka udomowił i wytresował Szczerbatka, podczas wspólnego lotu z Astrid odkrył Smocze Leże i zamieszkującego je potwora. Ponieważ Szczerbatek nie dostarczył żadnego pożywienia, ukrywał się wśród skał, mimo to Śmierć wywęszyła go i kłapnęła w jego stronę szczękami. Ich ofiarą padł zamiast tego Zębiróg, zaś przyjaciołom udało się uciec.

Stoick odkrył prawdę na temat zachowania syna i dowiedziawszy się od niego o Leżu, porwał Szczerbatka i udał się na nieodkryty ląd. Za pomocą katapult zniszczyli ścianę wielkiej góry i wypłoszyli stamtąd wszystkie smoki. Przekonanych o zwycięstwie wikingów zaatakowała rozdrażniona Czerwona Śmierć, która została sprytem pokonana przez Czkawkę i Szczerbatka. Kiedy wielki smok chciał zionąć ogniem, Nocna Furia strzeliła ogniem (dokładniej plazmą) prosto w gardło potwora. Ten, lecąc z dużą prędkością prosto na ziemię, nie jest w stanie się poderwać do lotu i podczas zderzenia z ziemią wybucha ogniem tym samym ginąc.

School od Dragons

W grze School of Dragons na wyspie smoków znajdują się jej szczątki.

W grach

Rise of Berk

Symbol.png Osobny artykuł: Zielona Śmierć (Rise of Berk)

Po aktualizacji w maju 2015 roku w grze dostępny jest ten smok, występujący pod nazwą Green Death (Zielona Śmierć). 

School of Dragons

Symbol.png Osobny artykuł: Zielona Śmierć (School of Dragons)

Smok dodany razem z rozszerzeniem Return to Dragon Island 24 czerwca 2016 roku.

Ciekawostki

 • Czerwona Śmierć pełni w pierwszym filmie podobną rolę, jak Oszołomostrach w drugiej. Obie bestie panują nad smoczą rasą, wydają przywołujące je dźwięki i są największymi przedstawicielami tych zwierząt.
  • Czerwona Śmierć nie posiada jednak tych samych umiejętności co Oszołomostrach. Jej dowodzenie przypominało terror. Gdy smok zrobił coś nie tak, został pożarty, natomiast w przypadku Oszołomostracha wystarczy dźwięk i hipnotyzujący wzrok.
 • Powieściowym odpowiednikiem Czerwonej Śmierci jest gatunek o nazwie Morskosmokus Gigantikus Maksimus (początkowo więc zaliczano go do tego gatunku).
 • Czerwona Śmierć pełniła funkcję królowej innych smoków, zupełnie jak u pszczół.
 • Czerwona Śmierć jest określana jako "Królowa Smoków", podczas gdy Oszołomostrach znany jest jako "Król Smoków".
 • Czerwona Śmierć żywiła się innymi smokami, gdy te nie okazywały wobec niej posłuszeństwa albo nie przyniosły wystarczająco pożywienia.
 • Śledzik twierdzi, że ten smok nie posiada martwej strefy, jest to w dużej mierze zasługa trzech par oczu.
 • Nazwa smoka była prawdopodobnie bazowana na nazwie powieściowego odpowiednika Zielona i Fioletowa Śmierć.
 • Łatwo odwrócić jej uwagę.
 • Osobnik ukazany w filmie ma trochę ułamany róg na nosie.
 • Jest to jedyny znany nam smok, który posiada aż trzy pary oczu.
  A.png

  Truchło Czerwonej Śmierci w grze School of Dragon na Smoczej Wyspie

 • Możliwe, że była odpowiedzialna za mgły, które unosiły się wokół Smoczego Leża, uniemożliwiając dopłynięcie do niego - gdyż po śmierci tego smoka mgły już nie spowijały tamtych wód.
 • Był największym latającym smokiem,zaraz po Oszołomostrachu.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa.png Czerwona ŚmierćEgg BiterFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmThunderpede
Klasa strachu.png Common RockstomperGruchotnikSnifflehunchSubmaripperŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa.png Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa.png Desert WraithGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOszołomostrachRaziprądRipwreckerSand WraithShellfireShockjawSliquifierSubmaripperTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa.png BawoleńForeverwingGnatochrupJaskiniowy RabuśMarazmorSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa.png MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne GobsuckerStingerNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki