FANDOM


Ceremonia Martwej Nocy (ang. Dead-of-Night Ceremony; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — obchodzone raz do roku święto klanu Szaleńców. Pojęcie tej uroczystości pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Obchody

Święto odbywa się prawdopodobnie w porze wiosennej, podczas pełni księżyca, w wiosce na wyspie Berserk. Polega na poświęcaniu schwytanych wcześniej ofiar, Zaręczonych, smokowi plemiennemu, Wściekłemu. Nad więźniami czuwa Alvin Przechera, ukryty pod pseudonimem Alfonsa. 

Ceremonia odbywała się w klanie od stuleci, jednak za sprawą Czkawki, który uwolnił Bestię, przez ucieczkę smoka święto nigdy więcej się nie odbyło.

Historia

How to Break a Dragon's Heart

W ceremonii, jako ofiary, biorą udział Śledzik i Czkawka, a także ich dawny przyjaciel, Potężny Cwaniak Bohater. Czkawka został podany smokowi jako pierwszy, ponieważ Alvin pragnął jak najszybciej się go pozbyć. Czkawka jednak przemówił do Wściekłego i obiecał go uwolnić. Tak też się stało, jednak smok nie dotrzymał danych przez siebie obietnic i zniszczył wioskę Szaleńców. Kiedy uciekł, klan został pozbawiony swojej Bestii i od tej pory ceremonia nie odbywa się. 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki