Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Cavern Crasher

1534strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze76 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Artykuł
Tajemnicza klasa box.png Cavern Crasher
Cavern crasher png.png
Informacje podstawowe
Klasa tajemnicza klasa
Typ ognia zielone płomienie
Sposób tresury nieznany
Wygląd
Barwa czarna bądź szara, żółte elementy
Główne cechy brak skrzydeł
płaski ogon
spłaszczone ciało
Długość ciała 18 metrów
Dragons silo caverncrasher HICCUP.png
Statystyki
Stats icon attack.png Atak 14
Stats icon speed.png Szybkość 18
Stats icon armor.png Obrona 16
Stats icon fire.png Moc ognia 20
Stats icon shot.png Liczba splunięć 16
Stats icon venom.png Trucizna 0
Stats icon jaw.png Zacisk szczęk 8
Stats icon stealth.png Spryt 16

Cavern Crasher (brak polskiego tłumaczenia) - gatunek smoka, przedstawiciel tajemniczej klasy, pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Jako jeden z nielicznych gatunków nie potrafi latać. Słynie z umiejętności strzelania kleistą substancją ze swojego grzbietu.

Wygląd

Smok posiada spłaszczone ciało włączając w to ogon, mocno zbudowane kończyny oraz haczykowaty pysk w kształcie trójkąta. Grzbiet oraz ogon pokrywają gruczoły wytwarzające łatwopalny śluz. Oczy są niewielkie, umieszczone z przodu głowy. Smok największe zęby ma z tyłu żuchwy, z przodu są mniejsze (dotyczy tylko żuchwy), zęby na górnej szczęce mają, normalny dla smoków, stożkowaty kształt smok posiada rozwidlony język

Umiejętności

Śluz

Smok, dzięki gruczołom na skórze, wytwarza łatwopalny śluz, który wykorzystuje do obrony, polowania, a także który ułatwia mu przemieszczane się w ciasnych tunelach i korytarzach. Smok potrafi nim też ciskać dzięki ogonowi, co w przypadku smoków, kiedy spróbują odpowiedzieć ogniem wywoła samozapłon, a w przypadku zwykłych drapieżników skutecznie zniechęci do dalszych działań.

Zwinność

Jako smok żyjący pod ziemią, potrafi przeciskać się w ciasnych korytarzach, prawdopodobnie przez to że jego szkielet połączony jest z mięśniami, bardzo elastycznymi ścięgnami, przez co jest w stanie układać się w nienaturalnych pozycjach, ułatwiających mu przemieszczanie się. Dzięki silnym łapom, pazurom i nisko położonemu środkowi ciężkości gad potrafi przemieszczać się po stropie i ścianach korytarzy, co w tym ciasnym świecie znacznie rekompensuje brak umiejętności latania. Potrafi też kopać w ziemi, co umożliwiają mu silne przednie kończyny i skóra pokryta śluzem.

Umiejętności bojowe

Smok jest niezwykle wytrzymały, potrafi wytrzymać otwarty ogień, na niego skierowany. Zwykłe uderzenia, a nawet zawalenie całego tunelu nie robią na nim większego wrażenia. Gad potrafi też dobrze się chować, tworzyć zasadzki.

Smok ma bardzo wyczulony zmysł słuchu, o czym świadczy fakt że jest w stanie usłyszeć cichy ryk Ognioglisty z drugiego końca kompleksu.

Ogień

Smok potrafi ziać ogniem, a dokładnie rozgrzanymi gazami.

Siedlisko

Gad zamieszkuje pod ziemią tzn. jaskinie, groty, kaniony oraz kominy, znany jest z tego że jeśli ma możliwość to zabiera gniazda innym smokom, jednakże sam potrafi drążyć tunele, co świadczy o tym że przejmuje gniazda po to by jego własne młode miały łatwy dostęp do pokarmu.

Dieta

Smok poluje na innych przedstawicieli swojego rodzaju, ale nie omieszka się także zjadać ich jaj czy potomstwa już wyklutego, prawdopodobnie poluje też na inne zwierzęta zamieszkujące pod ziemią.

Słabości

  • Największą słabością tego smoka jest wysuszenie jego skóry, gdy to nastąpi, smok jest bezbronny. Nie może wtedy wytwarzać śluzu ani ziać ogniem.
  • Brak skrzydeł powoduje, że smok nie potrafi latać i ma ograniczoną możliwość poruszania się.

Symbol.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Smok pojawia się w odcinku Crash Course, gdzie nieustannie atakował żyjącą tam Królową Ognioglist, a potem został przepędzony przez Jeźdźców. 

Znane Cavern Crashery 

W grach 

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Cavern Crasher

Cavern Crasher.png

Cavern Crasher Titan.png

Cavern Crasher Egg.png

Rob.png
Niektóre dane mogą zmieniać się wraz z aktualizacjami gry
Typ Rzadki
Poziom Szczerbatka 124
Dostępność zawsze
Główne siedlisko Restless Hallows
Czas poszukiwania jaja 1 dzień 11 godzin
Czas wyklucia ?
Cena RoB-runa.png 3,750
Opis z gry
With their flammable ooze and collapsible skeleton, the Cavern Crasher will push any rival Dragon out of their home and take it over.
Tłumaczenie
Z ich łatwopalnym szlamem i składanym szkieletem, Cavern Crasher wypchnie każdego nieprzyjacielskiego smoka z jego domu i go przejmie.


Ciekawostki

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa.png Czerwona ŚmierćEgg BiterKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaSingetailStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmThunderpede
Klasa strachu.png Common RockstomperGruchotnikSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa.png Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa.png Desert WraithGromogrzmotMudrakerOszołomostrachRaziprądSand WraithShockjawSliquifierSubmaripperTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa.png BuffalordCavern CrasherForeverwingGnatochrupMarazmorSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa.png MroziczortNocna FuriaThreadtailTriple StrykeWandersmokWoolly Howl
Inne GobsuckerStingerNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki

Inne Wiki

Losowa wiki