FANDOM


Burzowe ostrze

Burzowe Ostrze

Burzowe Ostrze (ang. Stormblade; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — miecz należący do Alvina Przechery. Pojawia się w powieściach Cressidy Cowell.

Wygląd

Jest to prosta broń o długiej klindze i krótkiej rękojeści w kształcie ludzkiej głowy, prawdopodobnie przedstawiającej wizerunek Siwobrodego Upiora

Historia

Początkowo miecz należał do Siwobrodego Upiora, znakomitego bohatera, legendarnego władcy Kudłatych Chuliganów.

Jak zostać piratem

W powieści Jak zostać piratem miecz został odnaleziony przez Alvina na Wyspie Czaszkowców. Z ostrzem związana była legenda mówiąca, że trafi ono jedynie do prawowitego dziedzica Siwobrodego Upiora, stąd Chuligani wierzyli, że owym dziedzicem jest właśnie Alvin. Z kolei Czkawka odnajduje ukryty w Smoczym Mieczu testament swojego pradziadka, mówiący o tym, że ów miecz był ulubionym mieczem Upiora, zaś "Burzowe Ostrze nieco przechyla się w lewo". 

Alvin trzyma Burzowe Ostrze cały czas przy swoim boku, niekiedy umieszczając go w miejscu protezy swojej brakującej dłoni. 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki