Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Buffalord

1534strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze97 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Artykuł
Tajemnicza klasa box.png Buffalord
Buffalord png.png
Informacje podstawowe
Klasa tajemnicza klasa
Typ ognia eksplodujący płomień
Tresura tak
Wygląd
Barwa brązowa
Główne cechy okrągłe ciało
krótki ogon
rogi na głowie przypominające rogi jaka
BUFFALORDSIZE.png
Statystyki
Stats icon attack.png Atak 8
Stats icon speed.png Szybkość 6
Stats icon armor.png Obrona 16
Stats icon fire.png Moc ognia 12
Stats icon shot.png Liczba splunięć 6
Stats icon venom.png Trucizna -20
Stats icon jaw.png Zacisk szczęk 6
Stats icon stealth.png Spryt 4

Buffalord (brak polskiego tłumaczenia) - nowo poznany, prawie wymarły gatunek smoka, przedstawiciel tajemniczej klasy, pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Buffalord Soldier.

Wygląd

Smok swoim kształtem ciała i rozmiarem bardzo przypomina Hotburple oraz Gruchotnika.

Jego ciało jest bardzo masywne, a krótkie i niezbyt duże łapy wyglądają zaskakująco nieproporcjonalnie. Smok ma stosunkowo duże skrzydła i podłużny, zaokrąglony tułów zakończony długim ogonem. Głowa w stosunku do reszty ciała jest bardzo mała, dodatkowo wyrastają z niej trzy ogromne rogi.

Charakter

Smoki z tego gatunku wydają się być niezwykle łagodne, spokojne, ufne oraz ociężałe, a także nieagresywne, jednakże występują u nich nagłe napady strachu, w czasie których smok, nadyma się i zaczyna ziać ogniem na wszystkie strony. Prawdopodobnie zwierzę nie jest w stanie tego kontrolować.

Tresura

Smok nie daje się wytresować.

Moce i umiejętności

Mechanizm obronny

Charakterystyczną cechą dla tego gatunku smoka jest umiejętność "nadymania się", czyli napełnienia swojego niezwykle elastycznego żołądka powietrzem, dzięki czemu zwierzę staje się znacznie większe, dodatkowo kolce pokrywające jego ciało stają się wówczas bardziej wyeksponowane, co ma na celu odstraszenie potencjalnego przeciwnika.

Buffalord dysponuje również kolcami, którymi potrafi strzelać niczym smoki z ostrej klasy. Kolce znajdują się na całym ciele i smok potrafi strzelać z dowolnej jego części.

Ślina

Ślina tego smoka posiada niezwykłe właściwości utwardzania i jest jedynym znanym lekarstwem na śmiertelną chorobę znaną jako Plaga Odyna. Ślina ta jednak bardzo szybko paruje. 

Siedlisko

Dzikie smoki z tego gatunku zamieszkują wyspę o nazwie Odin's Respite. Nigdy nie opuszcza swoich łąk zaopatrzonych w specjalne zioła i jeśli próbuje zabrać go stamtąd jakiś człowiek, smok broni się i zawsze wraca. 

Dieta

Buffalord jest roślinożerny, co nie zdarza się często wśród smoczego rodzaju. Najbardziej lubi jeść trawę i dlatego spotkać go można na łąkach. Spożywa także specjalne, bliżej niezidentyfikowane zioła, którego źródła nigdy nie opuszcza

Słabości

Symbol.png Osobny artykuł: Słabości smoków


Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

W odcinku Buffalord Soldier, Astrid dopada choroba Plaga Odyna. Śledzik sugeruje, by znaleźć smoka z gatunku Buffalord i zdobyć jego ślinę, ponieważ to jedyny lek na chorobę. Jeźdźcy znajdują smoka na wyspie Odin's Respite, jednak zanim udaje im się zdobyć nadającą się do ich celów ślinę, zostają zaskoczeni przez Łowców, którzy pragną smoka dla siebie. Czkawce udaje się wynegocjować, że zaczerpną tylko trochę śliny i zostawią ich w spokoju, ale ostatecznie udaje im się pomóc smokowi się uwolnić. 

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Buffalord

Buffalord - FB.png

Buffalord Titan - FB.png

Buffalord Egg .png

Rob.png
Niektóre dane mogą zmieniać się wraz z aktualizacjami gry
Typ rzadki
Poziom Szczerbatka ?
Dostępność zawsze
Główne siedlisko Odin's Respite
Czas poszukiwania jaja 23 h
Czas wyklucia ?
Cena RoB-runa.png 3,750
Opis z gry
Don't let its docile demeanor fool you! Thought to be extinct, this already massive Dragon will double in size and will become extremely aggressive if removed from its food source.
Tłumaczenie
Nie daj się zwieść jego uległości! Uważany za wymarły, ten ogromny smok podwoi wielkość i stanie się bardzo agresywny, jeśli usunie się go z jego źródła jedzenia.


Ciekawostki

  • Jego ślina to jedyny lek na Plagę Odyna.
  • Zdolnością "nadymania ciała" powietrzem Buffalord przypomina ryby rozdymki.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa.png Czerwona ŚmierćEgg BiterKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaSingetailStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmThunderpede
Klasa strachu.png Common RockstomperGruchotnikSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa.png Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa.png Desert WraithGromogrzmotMudrakerOszołomostrachRaziprądSand WraithShockjawSliquifierSubmaripperTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa.png BuffalordCavern CrasherForeverwingGnatochrupMarazmorSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa.png MroziczortNocna FuriaThreadtailTriple StrykeWandersmokWoolly Howl
Inne GobsuckerStingerNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki

Inne Wiki

Losowa wiki