Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Pawipiór-gatunek małego, opierzonego smoka zamieszkującego Paprocianą Wyspę.                                                

Wygląd[]

Pawipiór to mały smok o wysokości przeciętnego wikinga. U tych zwierząt występuje dymorfizm płciowy tak jak u pawi. Samce są większe od samic a ich pióra są większe, kolorowe i jest ich po prostu więcej niż u samic.  Na głowie znajduje się duży róg a sama głowa jest jajowata. Dolna szczęka jest dużo większa od górnej i w przeciwieństwie do większości smoków, nie nachodzi na górną (przodozgryz). Tułów u samców jest trochę okrąglejszy niż u samic ze względu na ich pewne zachowanie o którym później. Co ciekawe, nie mają przednich kończyn ani skrzydeł. Nogi Pawipiórów są podobne do nóg Śmiertników, aczkolwiek Pawipióry posiadają na nich kilka wyrostków. Ogon jest przeciętny. Przejdźmy do piór. Znajdują się one na głowie, szyi, na końcu ogona i na jego końcu. Te na początku ogona mogą się układać wokół smoka w ,,parasol" i pełnią funkcję lotni dzięki której smok może szybować. Pióra na końcu ogona służą jako ster. Samiec jest biały lecz wzdłuż grzbietu, ogona, szyi i nóg ciągną się żółte paski między którymi przestrzeń wypełnia zieleń. Zielona jest też górna szczęka z żółtą smugą wokół oczu. Pióra są w kolorze różowym, fioletowym, błękitnym i granatowym. Samice są całe brązowe z czarno-szarymi elemętami i wzorami a ich pióra są w kolorze mchu, dzięki czemu mogą się maskować.                                                                            

20160423 101513

Pawipiór

                                                                   

Siedliska[]

Smok zamieszkuje głównie Paprocianą Wyspę ale można go też spotkać na Archipelagu. Pochodzi z terenów Ameryki Południowej ale przywędrował na Archipelag przez Przesmyk Panamski do Ameryki Północnej i przystosowywując się do chłodnego klimatu, zawędrował aż na Archipelag. Żyje głównie w lasach, blisko otwartej przestrzeni. Znajduje najwyższe drzewo, wspina się na nie, skacze i szybuje.


Dieta[]

Smok je głównie mięso zwierząt takich jak: sarna, królik, lis. Nie lubi mięsa dzików i świń aczkolwiek nie boi się ich tak jak Trupigrys Południowy. Czasem je ptactwo dzikie i hodowlane z wyjątkiem kaczek po których choruje. Prawdziwym rarytasem dla tego smoka są owady jak bogatek czy skarabeusz. Zwierzę uwielbia te owady ze względu na smak i to, że ich pancerze błyszczą. W noc Świętojańską łapią świetliki. Czasem urozmaicają swoją dietę o trawy, liście i owoce. Zdarzały się przypadki kanibalizmu.


Zachowanie[]

Pawipiór to zwierzę spokojne i łase na błyskotki. Są samotnikami i tak jak inne smoki zbierają się w grupy tylko w okresie godowym. Zazwyczaj unikają ludzi, ale są w stanie zaatakować człowieka gdy np.człowiek zaatakuje pierwszy, zniszczy jego gniazdo, ukradnie błyskotkę, lub kiedy smok się po prostu nudzi. Przemieszczają się podobnie do Nocnych Skółek (już wkrótce), czyli szybują na niebie po linii prostej wykonując czasem gwałtowne skręty. Jako że te smoki nie lubią towarzystwa człowieka, to trudno je zaobserwować.


Tresura[]

Aby wytresować Pawipióra należy podejść do niego spokojnie od przodu ( smok powinien widzieć że nic nie masz w dłoniach, oprócz czegoś błyszczącego) i delikatnie pogładzić pióra na początku ogona. Na początku będą uniesione żeby smok wyglądał na większego, ale gdy smok poczuje się bezpiecznie to pióra powoli opadną. Najlepiej dać mu coś błyszczącego jak np. kamień szlachetny (najlepiej ametyst), metal szlachetny, biżuteria.


Moce i umiejętności[]

 Lot: Smok potrafi ułożyć swoje pióra wokół siebie w kształt parasola, dzięki czemu może szybować.

Szybkośc: Pawipiór pomimo swojej postury potrafi bardzo szybko biegać. Jest prawie tak szybki jak Szybki Szpic.

Kamuflaż: Zwierzę staje na głowie, nogami chwyta drzewo a pióra układa wzdłóż ciała dzięki czemu przypomina kolorowe drzewko. Samice po prostu kładą się pośród mchu w lesie a barwa ich skóry i piór robi resztę.

Usypianie: Smok uwalnia z paszczy chloroform w postaci gazu i usypia swojego przeciwnika lub ofiarę.

Jad: Smoczy jad jest dość silny by zabić człowieka i wystarczająco mocny by osłabić lub uśpić smoka.

Naśladownictwo i śpiew: Pawipiór potrafi naśladować usłyszane dźwięki (niczym lirogon) i śpiewać.


Słabości[]

Słabości tego smoka to:

-śpiew Śmiercipieśnia,

-krzyk Krzykozgona,

-kontrola alfy,

-węgorze,

-hałas,

-niebieski oleander,

-smoczymiętka,

-kaczki,

Nie działa na niego:

-świecący punkt,

-smoczy korzeń,


Jaja[]

Jaja Pawipióra są owalne i bogato zdobione. Zazwyczaj są różowe lub fioletowe z licznymi wzorami ale zdarzają się też zielone lub szare.. Zazwyczaj samica składa do 5 jaj. Po złożeniu samce połykają jaja (dlatego są okrąglejsze od samic) i przechowują je aż do wylęgnięcia się piskląt, wtedy samce zwracają młode i razem z samicą zajmują się nimi przez pierwsze 5 lat życia (choć mogą dłużej).


Ciekawostki[]

-Mięso tych smoków jest uważane za przysmak na terenach obu Ameryk,

-Ich największymi wrogami są Kostuchościski,

-Ich pióra są w stanie świecić w ciemności dzięki specjalnemu pigmentowi,

-Skóra Pawipiórów nie jest ognioodporna,

-Pochodzą z ery mezozoicznej, więc są jednymi z pierwszych smoków,

-Nie potrafią pływać,

Advertisement