FANDOM


Biblioteka Publiczna Zakutych Pał (ang. Meathead Public Library) — lokalizacja znajdująca się na terenie Zakutych Wysp, dokładnie na Wyspie Zapomnij Mnie, pojawiająca się jedynie w książkach Cressidy Cowell. Jest prowadzona przez Szkaradnego Bibliotekarza.

Książki

W rzeczywistości nie jest to publiczna biblioteka, a wikingowie nie czytają znajdujących się tam ksiąg. Jedyną udostępnioną jest książka Jak wytresować sobie smoka autorstwa profesora Tłuczka.

Książki znajdujące się w tej bibliotece zostały uznane za bardzo cywilizacyjne, z zagrożeniem dla kultury barbarzyńców, więc zostały tu zamknięte i ukryte przed resztą świata. Biblioteka nie jest otwarta dla publiczności i jest silnie strzeżona.

Jedynymi znanymi książkami w Bibliotece Publicznej Zakutych Pał są Jak wytresować sobie smoka profesora Tłuczka oraz Bohaterski przewodnik po zabójczych smokach Halibuta Straszliwej Czkawki II.

Wygląd

Biblioteka zajmuje obszerny gmach przypominający ciemny zamek. Mieści się na wysokim klifie o ponad trzystu stopach wysokości. Wnętrze biblioteki przypomina labirynt. Z zewnątrz strzeżona jest przez żołnierzy z klanu Zakutych Pał i ich Wiertłosmoki.

Historia

W tomie Jak wytresować sobie smoka z Biblioteki Publicznej Zakutych Pał Pyskacz Gbur skradł książkę profesora Tłuczka sprzed nosa Szkaradnego Bibliotekarza.

Biblioteka Publiczna Zakutych Pał pojawia się także w tomie A Hero's Guide to Deadly Dragons, kiedy Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci, Kamikazia i Śledzik przybyli tu potajemnie, aby zdobyć drugi egzemplarz książki profesora Tłuczka, którą Osesek przypadkowo zniszczył.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki