FANDOM


Artykuł
Snaptrapper transparent
Ten artykuł dotyczy klanu z serialu. Być może szukasz klanu z książek, Szaleńców.
Berserkowie
Wanderflag
Informacje
Wódz Dagur Szalony
Symbol Wandersmok
Wrogowie Wandale(dawniej)
Łupieżcy
Sprzymierzeńcy Wandale
Łupieżcy (dawniej)
Szaleni Berserkowie (ang. The Beserker Tribe) — klan zamieszkujący nieznaną wyspę na Archipelagu, pojawiający się jako filmowy odpowiednik Szaleńców w filmowej ekranizacji książek Cressidy Cowell. Jego przywódcą jest Dagur Szalony.

Wygląd

Berserkowie noszą przewiewne tuniki, ciepłe spodnie i grube buty, takie jak wszyscy Wikingowie. Na tunikę zarzuconą mają skórzaną kamizelę nabijaną ćwiekami. Noszą metalowe naramienniki i długie, skórzane bransolety zwykle nabijane ćwiekami na jednej bądź obu rękach. Wszyscy Berserkowie noszą szerokie pasy, zaś z przodu broszę z namalowanym wizerunkiem Wandersmoka. Nie noszą bród. Na głowach mają charakterystyczne dla wszystkich Wikingów hełmy o długich, lekko zakrzywionych rogach i dodatkowych kolcach przez środek. Szeregowi berserkowie mają hełmy z osłonami na twarze.

Wszyscy Berserkowie noszą miecze zawieszone na plecach, rękojeścią nad prawym ramieniem.

Historia

Przez 50 lat Berserkowie żyli w pokoju z Wandalami, a co roku odnawiany był traktat pokojowy między wodzami obu plemion - Stoickiem Ważkim i Oswaldem Zgodnopysznym.

Ale od czasu, gdy Dagur Szalony został nowym przywódcą po śmierci ojca, zaczął podejrzewać coś o armii smoków szkolonej na Berk i stał się nieufny wobec Wandali. Nie wiedział o tym, że "smocza armia" była obroną przed Łupieżcami i nie służyła do zagłady Berserków.

Berserkowie po raz pierwszy pojawiają się w odcinku Bliźniacze szaleństwa, gdzie Wandale dowiadują się, że Dagur jest nowym wodzem. Ostatecznie przekonano go do podpisania traktatu, mimo wielu podejrzeń co do "smoczej armii", jednak w odcinku Noc i wrzask Dagur odkrywa tajemnicę o smokach i zrywa pokój z Wandalami, stając się od tej pory ich wrogiem.

W odcinku Wandersmok z góry lodowej zostaje uwolniony Wandersmok, symbol klanu Berserków. Dagur chce zagarnąć go dla siebie, jednak Wandale odbijają go z jego rąk i z powrotem zamrażają. Dagur uznaje to za dobry pretekst do wypowiedzenia im wojny.

W finale sezonu Berserkowie porywają Stoicka. Z pomocą Albrechta zostaje uratowany, a Wandale i Łupieżcy wspólnymi siłami pokonują Berserków.

W odcinku Wróg mojego wroga Dagur ratuje życie Czkawce i Szczerbatkowi, tym samym zawierając sojusz między plemionami.

Znani członkowie plemienia

Ciekawostki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki