FANDOM


Bandit (brak polskiego tłumaczenia) - smok, przedstawiciel gatunku Zbrojoskrzydły, pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Jego imię zostało ujawnione w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

WyglądEdytuj

Smok ten, rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Tak jak w przypadku pozostałych osobników brak naturalnego pancerza zastępują mu metalowe tarcze, zbroje, topory i miecze, z których wytwarza łuski. Skóra zwierzęcia jest barwy zielonej, zaś oczy są żółte. Charakterystyczną cechą tego smoka jest złamany, prawy róg.

CharakterEdytuj

Smok jest nieufny wobec ludzi i innych smoków, a także bardzo terytorialny. Pozbawiony pancerza traci swój zapał bojowy i poddaje się, nie okazuje również specjalnej wdzięczności ludziom, którzy mu pomagają.

HistoriaEdytuj

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Edytuj

Smok występuje w odcinku Sączysmark dostaje siekierkę. Lecąc nad oceanem, Sączysmark bawi się toporem, który w pewnym momencie wyślizguje mu się z rąk i ginie w chmurach. Jeźdźcy pikują i wkrótce wyłaniają się z chmur, pod którymi znajduje się Wyspa Zbrojoskrzydłego, którą przyjaciele postanawiają przeszukać w celu odnalezienia zaginionej broni. Niedługo po tym Sączysmark zauważa wystający znad krzaków topór i rusza naprzód, by go zabrać. Topór utknął jednak w skale, a gdy Sączysmark usiłuje go wyjąć, okazuje się, że to nie skała, lecz smok Zbrojoskrzydły. Zwierzę atakuje jeźdźców. Przyjaciele odkrywają, że smok pokryty jest stopionym i zastygłym metalem i to właśnie w nim utknął topór.

Sączysmark wraz z Czkawką i Astrid próbują wymyślić jakiś sposób, aby zakraść się do Zbrojoskrzydłego i zabrać topór, który utknął w jego grzbiecie. Sączysmark wpada na pomysł, aby wykorzystać do tego celu Zaduśne Zdechy, które zaatakowałyby smoka i ukradły wszelkie możliwe metalowe przedmioty, w tym topór, który później chłopak by im odebrał.

Trzej jeźdźcy docierają z Zaduśnymi Zdechami na wyspę Zbrojoskrzydłego. Zaprowadzają smoki do jego legowiska, gdzie zwierzęta sieją zupełne spustoszenie. Atakują go, wydzierając z jego ciała kawałki metalu. Zbrojoskrzydły wkrótce staje się zupełnie bezbronny, pozbawiony swojego pancerza. Zauważywszy to, Czkawka odwraca uwagę Zdechów od wielkiego smoka. Akcja kończy się powodzeniem i Zaduśne Zdechy wracają na swoją wyspę. Jeźdźcy lądują obok bezbronnego Zbrojoskrzydłego i ofiarują mu kawałki metalu, aby ten mógł odbudować swój pancerz. Niedługo potem odlatują.

W grachEdytuj

DreamWorks Dragons: Rise of BerkEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier