FANDOM


Archipelag Barbarzyński

Błędne Wysepki - pojawiający się w książkach dość obszerny archipelag około 100 wysp, głównie maleńkich, lecz także kilku nieco większych. Należą do Archipelagu Barbarzyńskiego i są okupowane przez Rzymian.

Położenie

Błędne Wysepki rozciągają się w południowo-wschodniej części Archipelagu Barbarzyńskiego. Od południa oblewa je Letni Prąd. Na jednej z położonych na południu wysp stoi Fort Fatalus.

Płynąc na południe od Wysepek, można kierować się bezpośrednio do Imperium Rzymskiego, do którego bohaterowie książek nigdy nie dotarli. 

Znaczenie

Archipelag stanowi ostoję Rzymian w Archipelagu. Na jednej z Wysepek wznosi się Fort Fatalus, siedziba Grubego Konsula, stojącego na czele Rzymian terroryzujących klany Wikingów. Wyspy nie są położone w dużej odległości od Głuplandii, dzięki czemu CzkawkaOsesekŚledzik i Kamikazia mogli bez większych problemów uciec z Fortu i wrócić do domu.

Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki