FANDOM


Dragon icon Ból
Sksssull
Podstawowe informacje
Imię Ból
Gatunek Straszliwiec Straszliwy
Płeć samiec
Treser Sączysmark
Pozostałe informacje
Debiut Na szarym końcu

Ból (ang. Pain) - smok z gatunku Straszliwiec Straszliwy wytresowany przez Sączysmarka, jednak po raz pierwszy został nazwany w grze Rise of Berk.

Wygląd

Smok ma te same rozmiary i cechy fizyczne co inne Straszliwce. Spośród reszty wyróżnia go kolor ciała - różowo-fioletowy z jaśniejszym podbrzuszem i ciemniejszymi szpikulcami ciągnącymi się od głowy po czubek ogonka.

Charakter

Jest nieprzyjaźnie nastawiony nie tylko do Smarka, ale i do całego otoczenia - chwyta zębami wszystko co się zbliża i rusza, np. rękę Sączysmarka. 

Umiejętności

  • Atak: smok napina całe swoje ciało w ten sposób, że jest podłużne i twarde niczym włócznia; w ten sposób przyczepia się zębami do swojej ofiary, lecz odczepiony może posłużyć jako broń.
  • Zęby: zęby smoka są bardzo ostre, smok jednym ruchem może przeciąć grubą linę albo boleśnie zacisnąć szczęki na ofierze.

Historia

Jeźdźcy smoków

Mały smok pojawia się jedynie w odcinku Na szarym końcu. Gdy Śledzik ogłasza konkurs "kto lepiej wytresuje swojego Straszliwca", Sączysmark chce wziąć żółtego, jednak fioletowy smok wgryza mu się w rękę. Na pokazie Ból, zamiast spełnić rozkazy tresera, gryzie jego nogę, przez co sędzia uważa, iż Sączysmark nie tresował swojego smoka i powinien przegrać.

Gdy jeźdźcy ratują Sztukamięs, smoczyca usiłuje odlecieć ze statku Albrechta, do którego jest przywiązana. Dzięki atakowi wytresowanych Straszliwców łańcuchy zostają zniszczone, lecz wódz Łupieżców zarzuca linę na jej ogon. Sączysmark rzuca wówczas swoim smokiem, który przecina linę, ratując smoczycę Śledzika z rąk wroga.

W grach

Rise of Berk

Pain

Pain-RoB

Pain-RoB

RoB jajko Ból

Rob
Niektóre dane mogą zmieniać się wraz z aktualizacjami gry
Typ unikatowy
Poziom Szczerbatka dowolny
Dostępność kupno,
specjalne okazje
Główne siedlisko Dragon Island
Czas poszukiwania jaja 3 godziny
Czas wyklucia ?
Cena RoB-runa 180
Opis z gry
Snotlout trained this purple Terrible Terror in a snap... of its teeth on Snotlout's leg! Pain is not so much a name as it is a description.
Tłumaczenie
Sączysmark wytresował tego fioletowego Straszliwca w mgnieniu oka... bo tyle czasu zajmuje smokowi zaciśnięcie zębów na nodze Sączysmarka! Nie jest to jednak tak duży ból, jak sugeruje imię.


Galeria

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.