FANDOM


JWS2Sc04.png

Ludzie walczący w armii

Armia Drago - jedna ze stron walcząca w bitwie pod Smoczym Sanktuarium, pod wodzą Drago Krwawdonia. Pojawia się (póki co) w filmie Jak wytresować smoka 2. Nie wiadomo co się z nią stało po odleceniu drago na Berk.

Członkowie

Tumblr n9iutxhq8O1t4wx8uo2 1280.png
Znaczną część armii stanowią opancerzone smoki. Jest ich około kilku tysięcy i mają za zadanie walczyć z innymi smokami w powietrzu. W armii są również wikingowie, których także jest kilka - lub kilkanaście tysięcy i podczas walki są zorganizowani w regularne formacje. Armia posiada liczne machiny wojenne a każda z nich jest przystosowana do łapania określonych gatunków smoków, dla tego żołnierze Drago skutecznie radzili sobie z nadmiarem gadów.
9zw1.jpg

Historia

Jak wytresować smoka 2

Armia na statkach.png

Armia bierze udział wyłącznie w bitwie pod Smoczym Sanktuarium, gdzie walczyła przeciwko wikingom z wyspy Berk, ujeżdżającym smoki, a także przeciwko smokom ze Smoczego Sanktuarium. Bitwa zakończyła się zwycięsko dla sług Drago Krwawdonia. Armia nie pojawia się później w filmie, prawdopodobnie nie zdążyła dopłynąć na Berk nie wiadomo też, co stało się z ludźmi po upadku ich przywódcy i ucieczce Oszołomostracha.

Newdragonl.png

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki