FANDOM


Antidotum-dać

Czkawka daje Szczerbatkowi lekarstwo

Antidotum na węgorzą grypę - pierwszy i jedyny raz pojawia się w odcinku Efekt węgorza, stanowi lek na węgorzą grypę, stosowany zarówno przez ludzi, jak i przez smoki.

Składniki

Do stworzenia antidotum potrzeba pięciu składników:

Wszystkie składniki można znaleźć na Wyspie Ziół, poza węgorzem, którego należy szukać na Wyspie Węgorzy.
Węgorz jest najważniejszym składnikiem przy leczeniu ludzi. U smoków jest odwrotnie - jest on zbędny, ze względu na to, że powoduje tę chorobę. Wówczas lekarstwo tworzy się z pozostałych składników.

Historia

Jeźdźcy smoków

Pojęcie antidotum pojawia się tylko raz, w odcinku Efekt węgorza. Na Berk panuje węgorza grypa, uczniowie Smoczej Akademii wraz z Gothi szukają składników do lekarstwa na tę chorobę. Kiedy Czkawka razem ze swoim smokiem trafiają na wyspę węgorzy, szukając ostatniego składnika, Czkawkę atakuje węgorz, a Szczerbatek, chcąc uratować swojego przyjaciela, odgryza węgorzowi głowę i zjada ją oraz zaczyna chorować.
Antidotum-przygotować
Gdy Śledzik przylatuje na pomóc Czkawce oboje stwierdzają iż objawy występujące u Szczerbatka są bardzo podobne do węgorzej grypy, dlatego postanawiają zrobić lekarstwo z zdobytych składników. 
Antidotum-dać
Ostatecznie, po sporządzeniu lekarstwa dla smoka, Szczerbatek wraca do zdrowia, a Czkawka zyskuje ostatni składnik antidotum, dzięki czemu również wikingowie zdrowieją.

Ciekawostki:

  • Po minie Szczerbatka, który to zażył, można zauważyć, iż lekarstwo obrzydliwie smakuje.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki