FANDOM


Ameryka — wielkie państwo, nieznane wikingom, leżące na zachód od Archipelagu Barbarzyńskiego.

Położenie

Według sporządzonych przez wikingów map, Ameryka (z podziałem na Północną i Południową; kształt lądów zbliżony do tych na mapach współczesnych) znajduje się na zachód od Archipelagu, w dość dużej odległości, by żaden z wikingów nie dał rady nigdy (do czasu) tam dopłynąć. Jednak według ich map albo obie Ameryki znajdowały się na półkuli północnej, albo Archipelag zlokalizowany był w okolicach równika. Spowodowane to było po prostu niedokładnością tych map.

Historia

How to Cheat a Dragon's Curse

O Ameryce i jej historii dowiadujemy się po raz pierwszy w tomie czwartym cyklu książek. 

Pierwszym i jedynym wikingiem, który dotarł tam dopiero za życia Czkawki, był Zakręcony Norbert (brak polskiego imienia), przywódca plemienia Histeryków. Wybrał się on w długą wyprawę na swoim statku o nazwie Amerykański Sen, by dotrzeć właśnie do Ameryki i lepiej ją poznać. Kiedy trafił na ląd, został pozytywnie przyjęty przez żyjące tam plemiona, dzięki którym poznał m.in. tajniki strzelania z łuku oraz zdobył ziemniaka, znanego z legend i baśni jako warzywo o magicznych właściwościach. 

Wodza Histeryków miał okazję poznać Czkawka, który poszukiwał antidotum na śmiertelne ukąszenie Żmijka Jadowitka, który zaatakował jego najbliższego przyjaciela Śledzika. Dowiedział się, że jest nim ziemniak, rosnący tylko w Ameryce. O ile nikt wcześniej nie wierzył w istnienie tego lądu, o tyle sam Czkawka zdobył ziemniaka, który później zaczęto hodować na Głuplandii

How to Ride a Dragon's Storm

W siódmym tomie powieści Czkawka został porwany na statek o nazwie Amerykański Sen 2 (jako że pierwszy egzemplarz statku rozbił się podczas pierwszej wyprawy do Ameryki). Okazało się, że Norbert ma zamiar podbić Amerykę i zamieszkać na niej, stąd statek był ogromny i doskonale wyposażony.

Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki